اولویت ادارات در خرید مصالح تولید شده در استان؛

اولویت ادارات در خرید مصالح تولید شده در استان؛

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با تأکید بر تشکیل کمیته نظارت بر عملکرد آزمایشگاه‌های مکانیک خاک گفت: محصولات و مصالح بومی تولید شده توسط واحدهای تولیدی در استان در اولویت استفاده دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد فرهادی ظهر امروز در شورای فنی استان خراسان جنوبی با تاکید بر ضرورت اعمال نظارت بر عملکرد آزمایشگاه‌های مکانیک خاک استان اظهار داشت: هدف از این اقدام این است که دستگاه‌های اجرایی استان به این اطمینان برسند که آزمایشگاه‌های مکانیک خاک خراسان جنوبی حداقل استاندارد را دارند.

وی از شهرداری‌های استان خواست به منظور اخذ استاندارد و در صورت نیاز به نوسازی و تجهیز تاسیسات واحدهای تولیدی شهرداری از طریق سازمان همیاری شهرداری‌های نسبت به تامین اعتبار مورد نیاز اقدام کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: بر اساس قوانین و مقررات موجود  هر شخصیت حقیقی و حقوقی می‌تواند نسبت به احداث واحدهای تولیدی مورد نیاز خود اقدام کند اما پس از احداث و بهره‌برداری از این واحدها موظف است استانداردهای لازم برای محصولات تولیدی خود را رعایت کند.

فرهادی افزود: در موضوع نحوه استفاده دستگاه‌های استانی از مصالح باید قوانین و مقررات هر بخش مدنظر قرار گیرد.

رئیس شورای فنی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه برخی محصولات کارخانه‌های آسفالت متعلق به شهرداری‌های استان استانداردهای لازم را ندارند خاطرنشان کرد: برای شورای فنی استان، محصول نهایی مهم است و اگر محصول نهایی کیفیت لازم را نداشته باشد تولید این محصول قابل قبول نخواهد بود.

فرهادی افزود: در صورتی که محصولات و مصالح بومی تولید شده توسط واحدهای تولیدی و شرکت‌های دانش بنیان در استان مورد تایید اداره کل استاندارد قرار گیرند بر اساس تصویب شورای فنی استفاده از این مصالح در اولویت دستگاه‌های استانی قرار خواهد گرفت و مصوبه نیز به ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان ارائه خواهد شد.