اهداء خون توسط ۴۷۹ نفر در تاسوعا و عاشورای حسینی؛

اهداء خون توسط ۴۷۹ نفر در تاسوعا و عاشورای حسینی؛

مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی گفت: در روز عاشورا و تاسوعای حسینی، ۴۷۹ نفر برای اهدای خون به مراکز اهدای خون در طبس و بیرجند مراجعه کرده‌اند که از این تعداد، ۴۲۳ نفر اهدای خون داشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق محمدرضا عاملی با اعلام این خبر افزود:: از تعداد ۴۲۳ نفر اهداکننده خون، ۴۲ نفر در شهرستان طبس  و مابقی  در شهرستان بیرجند خون اهدا کرده‌اند .

وی با بیان اینکه همچنین  از این تعداد اهداکننده، ۳۹۴ نفر آقایان و ۲۹ نفر بانوان بوده‌اند، افزود: در روزهای تاسوعا و عاشورای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اهدای خون رشد هشت درصدی داشته است .

مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از تمامی اهداکنندگان که با این اداره‌کل در تأمین خون مورد نیاز استان همکاری می‌کنند، تشکر می‌کنیم، تصریح کرد: از هم‌استانی‌ها می‌خواهیم تا اهدای خون را به روزهای خاصی از سال موکول نکنند .

عاملی با بیان اینکه نیاز به خون، نیازی همیشگی است، اظهار کرد: از افرادی که برای خون دادن در ماه محرم نذر کرده‌اند درخواست می‌کنیم تا برای خون دادن به مراکز اهدای خون مراجعه کنند .

وی یادآور شد: در صبح روز تاسوعا پایگاه انتقال خون واقع در اداره‌کل انتقال خون در خیابان پاسداران و عصر این روز، زورخانه امیرعرب و در صبح روز عاشورا نیزهنرستان آیت‌الله تهامی بیرجند و مرکز طبس آماده پاسخگویی به مراجعه‌کنندگان برای اهدای خون بوده‌اند .