امضا تفاهم‌نامه همکاری شهرداری بیرجند و ارتش؛

امضا تفاهم‌نامه همکاری شهرداری بیرجند و ارتش؛

شهرداری بیرجند

شهردار بیرجند گفت: شهرداری و ارتش جمهوری اسلامی در راستای ارتقای شاخص‌های شهری این شهر تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمدعلی جاوید در دیدار فرمانده ارشد نظامی ارتش در خراسان جنوبی و فرمانده پدافند هوایی شرق کشور اظهار داشت: شهرداری بیرجند در راستای ارتقاء شاخص‌های شهری از تجربیات مهندسان ارتش بهره می‌گیرند.

وی گفت: حضور ارتش در همه زمینه‌ها خیر و برکت، امنیت، اقتدار، آرامش برای شهروندان، عزت و افتخار برای میهن اسلامی به همراه داشته است.وی گفت: آمادگی داریم از ظرفیت‌ها و پتانسیل مجموعه ارتش جمهوری اسلامی در راستای تقای زیرساخت‌ها و خدمات شهری استفاده کنیم.

شاخص منابع مالی برای هر شهروند بیرجندی تنها ۳۰۰ هزار تومان است

جاوید، از پایین بودن شاخص منابع مالی به ازای هر شهروند انتقاد کرد و گفت: بیرجند در پایین‌ترین سطح از شاخص‌ها در بین استان‌های کشور است.

وی بیان کرد: شاخص منابع مالی برای هر شهروند ایرانی ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده که این میزان برای هر شهروند بیرجندی ۳۰۰ هزار تومان است.

شهردار بیرجند با بیان اینکه ۱۰۰ وظیفه بر عهده شهرداری گذاشته شده است افزود: خدمت بی‌منت به شهروندان و تلاش بی‌وقفه در اولویت نخست خادمان شهر بیرجند قرار دارد.

جاوید، تاکید کرد: رکود ساخت و ساز و نبود منابع پایدار درآمدی شهرداری بیرجند را در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان با مشکلاتی روبرو کرده است.

ارتش آمادگی خدمت برای ارتقاء شاخص‌های شهری بیرجند را دارد

فرمانده ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی در خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: یگان‌های ارتش مستقر در خراسان جنوبی افراد قانونمدار، پرتلاش و خدوم هستند که آمادگی خدمت برای ارتقاء شاخص‌های شهری را دارند.

امیر سرتیپ دوم ستاد قوام یوسفی افزود: پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هایی در زمینه مدیریت بحران، خدمات مهندسی، مشاوره‌ای و فکری و حوزه شهری در مجموعه ارتش وجود دارد که می‌توانند به ارتقاء شاخص‌های شهری کمک کنند.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق کشور نیز در این دیدار اظهار داشت: مجموعه ارتش آمادگی دارد در ارتقاء شاخص‌های شهری، شهرداری بیرجند را در تمام زمینه‌ها همراهی کند.

سرهنگ علی‌اکبر عباسی افزود: بخشی از جمعیت شهری بیرجند را اعضای مجموعه ارتش جمهوری اسلامی تشکیل می‌دهند که همراهی با شهرداری را وظیفه خود می‌‌دانند.