امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه بیرجند و انستیتوپلی تکنیک تومر پرتغال؛

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه بیرجند و انستیتوپلی تکنیک تومر پرتغال؛

به گزارش  روابط عمومی دانشگاه بیرجند، این تفاهم نامه به منظور توسعه همکاری های آموزشی، تحقیقاتی و فناوری میان دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برای مشارکت فعال استادان و محققان در زمینه علم و فناوری منعقد شد.
این یادداشت تفاهم همکاری پنج ساله در ۱۴ بند، ۱۲ تیرماه ۹۶ برابر با ۳ جولای سال ۲۰۱۷ میلادی در تهران و به امضای رئیسان این دو مجموعه رسیده است.
تبادل اعضای هیأت علمی، محققان و متخصصان برای تدریس، تحقیق یا تبادل نظر، ایجاد تسهیلات لازم برای شرکت استادان و محققان دو دانشگاه در گردهمایی ها، همایش ها و هم اندیشی های بین المللی بین ایران و پرتغال و تبادل استادان برای گذراندن دوره های فرصت مطالعاتی از جمله مفاد این تفاهم نامه است.
همکاری مشترک در زمینه برگزاری نمایشگاه های علمی، تحقیقاتی و فناوری و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک و تبادل دانشجو در رشته ها و مقاطع تحصیلی مورد توافق برای ادامه تحصیل براساس مقررات جاری دو کشور، از دیگر مفاد این تفاهم نامه ذکر شده است.
همچنین براساس متن تفاهم نامه یاد شده ۲ طرف نسبت به مبادله اطلاعات علمی، کتابها، نشریات علمی، پایان نامه های دانشجویی و نرم افزارهای رایانه ای در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فناوری، ایجاد تسهیلات برای بازدید استادان، محققان و دانشجویان از دانشگاه های یکدیگر، شرکت دانشجویان در مسابقات ورزشی حمایت از ایجاد کرسی زبان و ادبیات دو کشور در دانشگاه های یکدیگر متعهد شدند.
براساس بند دهم این تفاهم نامه دانشگاه بیرجند آمادگی خود را برای شرکت دانشجویان انستیتو پلی تکنیک تومر در دوره های کوتاه مدت آموزش زبان فارسی اعلام کرده است.
دانشگاه بیرجند در سه سال اخیر بیش از ۲۰ تفاهم نامه همکاری با دانشگاه های خارجی منعقد کرده است.