امام جمعه موقت بیرجند: اختلاف سب هدر رفت توان نیروها می شود؛

امام جمعه موقت بیرجند: اختلاف سب هدر رفت توان نیروها می شود؛

حجت الاسلام علیجان دلدار در خطبه های نماز جمعه این هفته بیرجند در مصلی المهدی (عج) افزود: اگر مسئولان به جای اینکه در مسیر رفع مشکلات مردم قدم بردارند و تلاش کنند، در مسیر دعواهای سیاسی باشند، موجب فروپاشی جامعه از درون خواهند شد.
وی با اظهار اینکه در طول تاریخ به دلیل عمل نکردن به دستور الهی شکست های زیادی نصیب مسلمانان شده است، ادامه داد: اگر قرار باشد در جامعه وحدت باشد شاید بسیاری از کارها ممکن است بر خلاف میل ما هم باشد، برای حفظ وحدت باید سکوت کنیم.
وی یادآور شد: خداوند از صابران حمایت می کند، در مسر اطاعت از ولی امر جامعه از خواسته های خود دست برداریم و صبوری داشته باشیم.
امام جمعه موقت بیرجند افزود: باید هدف رضای الهی باشد،خوش آمد دشمن، هم حزبی ها، قدرت نمایی در اظهار نظرها و رفتار مدنظر نباشد.
وی اظهار کرد: اگر توجه به این نکته ها شود، خداوند طرح و نقشه دشمن را نابود می کند.
دلدار در ادامه به مناسبت های هفته پیش رو اشاره کرد و یادآور شد: هفته دوم تیر ماه در تاریخ کشور زمان پرماجرایی است.
وی یادآور شد: در هفته یادشده استکبار جهانی و در صدر آن ایالات متحدا آمریکا نقش اصلی در آن را ایفا کرد، که به هفته افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شد.
وی تصریح کرد: دولت های غربی که دم از حقوق بشر می زنند چه جنایاتی در دنیا مرتکب می شوند.
وی در ادامه اضافه کرد: ششم تیرماه ۱۳۶۰ مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر تهران هدف سوء قصد قرار گرفتند که الطاف خفیه الهی شامل حال ملت ایران و جهان اسلام شد این ذخیره الهی برای ما سالم بماند.
دلدار بیان کرد: هفتم تیر ماه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از مسئولان نظام است، اگر این فاجعه در کشوری به غیر از ایران رخ می داد، منجر به شکست آن کشور می شد.
وی افزود: در حادثه هفتم تیر، چهار وزیر،۱۲ معاون وزیر،۳۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در یک حادثه تروریستی به شهادت رسیدند.
وی اظهار کرد: به لطف خداوند و رهبری هوشمندانه امام راحل(ره) و بصیرت ملت و به برکت خون شهیدان ملت متحد تر شدند و انقلاب در مسیر صحیح خود قرار گرفت.
وی یادآور شد: اگر، یاد خدا جایگزین خود خواهی، افزون طلبی و ریاست طلبی شود، پیروزی نصیب مسلمانان و امت اسلامی خواهد شد.
وی اظهار کرد: اطاعت از خداوند، پیامبر(ص) و ولی امر که محور وحدت است هم از دیگر عوامل پیروزی برای مسلمانان است.
امام جمعه موقت بیرجند در ادامه با بیان فضایل ماه رمضان اظهار کرد: هدف از روزه داری به دست آوردن تقوی الهی است ، در راه رسیدن به تقوی مانع وجود دارد، وسوسه شیطان از مانع های تقوی است، چون شیطان دشمن قسم خورده انسان است.
وی ادامه داد: برای اینکه انسان ها آزمایش شوند و زمینه خیر و شرشان ایجاد شود ،خداوند متعال به شیطان مهلت فعالیت علیه انسان را داد.
وی یادآور شد: شیطان به جای عذرخواهی از گناه خود به خدا گفت که بر سر راه راست بندگان تو کمین می کنم و از همه مسیرها به بندگان هجوم آورم تا آنها را از راه راست خارج کنم.