اقدامات شبکه دامپزشکی خوسف در خصوص پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو سرپرست شبکه دامپزشکی خوسف:

اقدامات شبکه دامپزشکی خوسف در خصوص پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو

به گزارش خبر شرق رضا محمودی زاوه سرپرست شبکه دامپزشکی خوسف ،از مهمترین عوامل پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، افزایش آگاهی افراد در معرض خطر می باشد و در همین راستا جلسات آموزشی- ترویجی جهت همشهریان عزیز و پخش و نصب اطلاعیه ها ی بهداشتی و آموزشی نیز از دیگر اقدامات انجام گرفته است.
وی افزود: از دیگر اقدامات این شبکه در جهت افزایش آگاهی عمومی جامعه،سخنرانی در نماز جمعه و اطلاع رسانی وسیع از طریق درج محتواهای آموزشی و توصیه های بهداشتی از طریق مکاتبه با ادارات و افزایش سطح آگاهی مسئولین و همچنین درج خبر در خبرگزاری ها و پایگاه های خبری و شبکه های مجازی پر مخاطب و فعال در شهرستان بوده است.
وی اظهار داشت یکی از راههای پیشگیری و کنترل بیماری کنترل کنه ناقل بیماری می باشد که این شبکه با تجهیز اکیپ های فنی دامپزشکی اقدام به ضد عفونی و سم پاشی اماکن دامی در سطح شهرستان نموده است.
وی در ادامه بیان کرد: از دیگر اقدامات این شبکه، بازدید های روزانه از فروشگاه عرضه گوشت تازه و کنترل شرایط نگهداری آن می باشد که در حال انجام است و همچنین نصب اطلاعیه بهداشتی هشداردهنده در مورد این بیماری در فروشگاه های عرضه فرآورده های خام دامی که در معرض دید مراجعه کنندگان باشد.
دکتر محمودی در پایان خاطر نشان کرد: شهرستان خوسف به دلیل نداشتن کشتارگاه و عدم نظارت دقیق بر روند کشتار دام و با توجه به اینکه یکی از عوامل از بین برنده عامل تب کریمه کنگو، پیش سرد نمودن لاشه در کشتارکاه می باشد ، از همشهریان عزیز خواست در صورت کشتار دام خارج از کشتارگاه و چرخه نظارتی دامپزشکی حتما از کلاه ، دستکش و تجهیزات بهداشتی استفاده نمایند و گوشا را قبل از مصرف حداقل ۲۴ ساعت در دمای یخچال نگهداری نمایند.