افق و برنامه‌‌‌های خانه مطبوعات خراسان جنوبی تدوین شود مدیرکل ارشاد خراسان جنوبی:

افق و برنامه‌‌‌های خانه مطبوعات خراسان جنوبی تدوین شود

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی با تأکید بر ورود دو رسانه مجزا و تخصصی در زمینه گردشگری و معدن گفت: خانه مطبوعات باید افق و برنامه‌ریزی داشته و درب آن همیشه بر روی خبرنگاران باز باشد.

به گزارش خبر شرق به نقل ازخبرگزاری تسنیم از بیرجند، احمد محبی ظهر امروز در جلسه تودیع معارفه هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان جنوبی و برنامه‌ریزی برای روز خبرنگار اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه بیان مشکلات و ارائه راهکار برای خانه مطبوعات جدید در استان خراسان جنوبی است.

وی با بیان اینکه بزرگترین ایراد خانه مطبوعات سابق عدم برگزاری جلسات و ارائه گزارش بود افزود: باید درب خانه مطبوعات همیشه باز باشد تا چراغش بر روی خبرنگاران روشن باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: قدرت رسانه‌ها قدرت کمی نیست و در استان خراسان جنوبی ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف از جمله در بخش رسانه‌ها داریم که در دوره جدید اعضای خانه مطبوعات باید تلاش کنند تا خانه مطبوعاتی قوی و پویا داشته باشیم.

محبی افزود: دوره‌های آموزشی برای خبرنگاران باید برگزار شود چراکه درحال حاضر خبرنگاران بیشتر از وجود اساتید داخل استان و افراد قدیمی استفاده می‌کنند و از معلومات آنها بهره‌گیری می‌کنند در حالی که نیاز به برگزاری دوره‌های آموزشی جدید با اساتید مجرب از کشور است.

وی با بیان اینکه خانه مطبوعات باید برای خود افق و برنامه‌ریزی داشته باشد اظهار داشت: باید بتوانیم از ظرفیت حضور نماینده استان در خانه مطبوعات کشور به بهترین نحو استفاده کنیم و یکی از مشکلات در بخش روزنامه‌ها همان اقتصاد در رسانه در بخش هزینه‌های جانبی از جمله پیک‌های موتوری و غیره است.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در بحث کمی خوشبختانه در استان روزنامه‌های خوبی داریم و به بخش زیادی از رسانه‌ها در دولت یازدهم با نگاه و سمت و سوییکه داشتند مجوز داده شد.

محبی افزود: از آن جایی که استان خراسان جنوبی از ظرفیت معادن و گردشگری برخوردار است باید رسانه تخصصی در زمینه معادن و گردشگری فعال شود  تا برای ماندگاری مسافران و جذب گردشگران هم در این زمینه تلاش شود.

وی اظهار داشت: باید خانه مطبوعات برنامه‌هایی از جمله بازدید و سفر داشته باشد و برای برگزاری مراسم روز خبرنگار باید متولی صفر تا صد آن خانه مطبوعات باشد و فرهنگ و ارشاد هم در این زمینه کمک خواهد کرد.

محبی با بیان اینکه قدم بزرگی برای هلدینگ برای هنرمندان در استان خراسان جنوبی برداشته شده است افزود: در تلاش هستیم تا هلدینگ چند منظوره برای هنرمندان ایجاد شود.