افزایش ۵۱ درصدی فضای آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند؛

افزایش ۵۱ درصدی فضای آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند؛

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: فضای آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۵۱ درصد افزایش داشته که سرانه هر دانشجو به ۶٫۷ مترمربع رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، فرشید عابدی  در جمع خبرنگاران از افزایش ۵۱ درصدی فضای آموزشی دانشگاه خبرداد و گفت: فضای آموزشی دانشگاه در حال حاضر به ۲۱ هزار مترمربع افزایش یافته که در این صورت سرانه فضای آموزشی از ۵٫۱۹ مترمربع به ازای هر دانشجو به ۶٫۷ مترمربع افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه تعداد دانشجویان دانشگاه از ۲۷۰۰ نفر به ۳۵۰۰ نفر افزایش یافته است، افزود: طی سال تحصیلی جدید تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی افزایش داشته است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: یکی از شاخص های استان کیفیت قبولی در مقاطع بالاتر بوده که سخترین این آزمون ها آزمون دستیاری است که طی امسال ۳۹ نفر از فارق التحصیلان در دوره دستیاری قبول شده‌اند.

عابدی بیان کرد: برای رسیدن به این کیفیت‌ها بهبود استاندارد تجهیزات آموزشی یکی از زمینه هایی بوده که طی سال گذشته ۱۵ میلیارد تومان هزینه خرید تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات حوزه آموزشی از سال ۹۴ تا امسال ۱۰۷ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: درآمدهای اختصاصی حوزه آموزش دانشگاه از ۳۰۰ میلیون تومان از ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

عابدی ادامه داد: برای افزایش کیفیت های اموزشی مرکز مهارت بالینی لازم بود که در سال ۹۴  این مرکز با فضای ۶۰۰ متر مربع افتتاح و سال گذشته بیش از ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه تجهیزات آن شده است.

وی یادآور شد: همچنین در کنار این مرکز ، مرکز استدیو فیلم برداری کاملا استاندارد برای تبدیل متون آموزشی به فیلم‌های آموزشی و افزایش گسترش آموزش الکترونیک آماده شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین قرارداد برای حضور دانشجویان افغانستان در بیرجند عقد شده که این امر طی امسال به دو صورت کوتاه مدت و دانشجویان طولانی مدت انجام شده است.

عابدی ادامه داد: در دوره کوتاه مدت تا کنون ۹ نفر دانشجو دوره سه تاژ مامایی برای ۴ ماه و دو نفر برای دوره سه تاژ پزشکی برای ۱۰ ماه پذیرش شده و دردوره طولانی مدت نیز پنج دانشجوی پزشکی و دو دانشجوی دندانپزشکی جذب شده‌اند.

وی با اشاره به راه اندازی سایت انگلیسی زبان دانشگاه ادامه داد: از دیگر اقدامات امسال پذیرش رشته بیوتکنولوژی و پزشکی ارشد و پذیرش رشته پزشکی خانواده در مقطع دستیاری است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه طی امسال برای اولین بار برگزاری آزمون دستیاری را داشته‌ایم، افزود: برگزاری آزمون دستیاری پزشکی به عنوان شانزدهمین مرکز استان کشور را بدست آورده‌ایم که ۹۶ نفر شرکت کننده داشته است.

عابدی تصریح کرد: برگزاری آزمون الکترونیک به صورت کاغذی بوده که امسال برای اولین بار این آزمون بصورت الکترونیک ۱۱ دانشگاه کشور و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴ میلیارد تومان پروژه قابل افتتاح در استان داریم، اضافه کرد: از جمله این پروژه‌ها ساختمان شماره ۲ داندانپزشکی به وسعت ۱۳۵۰ مترمربع به مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از اول مهر بهره‌برداری رسیده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اضافه کرد: همچنین مرکز یادگیری الکترونیک با ۶۰۰ میلیون تومان تجهیزات و مرکز مهارت‌های بالینی با  ۶۰۰ مترمربع با ۱ میلیارد تومان اعتبار و مرکز بهداشتی درمانی و آموزشی در مرکز بهداشتی و درمانی غدیر بیرجند در سجادشهر با هزینه  حدود ۴۰۰ میلیون تومان آماده شده است.

عابدی ادامه داد: همچنین مرکز آزمون الکترونیک دو ماه دیگر به بهره برداری خواهد رسید که ۳۵۰ میلیون تومان برآورد شده است.