افزایش ۲۰ درصدی حقوق بازنشستگان با دریافتی زیر یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان؛ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور:

افزایش ۲۰ درصدی حقوق بازنشستگان با دریافتی زیر یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان؛

به گزارش خبر شرق، محمود اسلامیان روز دوشنبه در نشست خبری با رسانه ها اظهار کرد: علاوه براین به میزان، حقوق همه بازنشستگان و موظفین سالهای قبل با هر میزان حقوق دریافتی نیز ۱۰ درصد اضافه خواهد شد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین از تخصیص دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بودجه به این صندوق در سال ۹۶ خبر داد و گفت:‌ این بودجه صرف همسان سازی و رفع تبعیض حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان خواهد شد.
این مقام مسئول به بند (ه-) تبصره ۱۲ قانون بودجه عمومی سال ۱۳۹۶ اشاره کرد و گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان در چارچوب اعتبار قانون بودجه و بااولویت افرادی که از حقوق کمتراز ۲۰ میلیون ریال دریافت می کنند انجام خواهد پذیرفت.
وی با بیان اینکه حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران باید متناسب با ضریب افزایش حقوق کارکنان شاغل افزایش یابد،‌افزود:‌صریب افزایش حقوق ها نیز باید متناسب با افزایش نرخ تورم و در حدود بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی باشد.
اسلامیان با بیان اینکه طی ۸ سال گذشته دولت قبل، بر اساس گزارش بانک مرکزی، میزان تورم بالا بوده و افزایش حقوق ها متناسب با نرخ تورم نبوده است، ابراز امیدواری کرد با تزریق بودجه سالجاری طی دوره ۵ ساله خسارت ناشی از کاهش قدرت خرید بازنشستگان جبران شود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: احکام جدید بازنشستگان از۳۰ فروردین امسال صادر و حقوق‌ها بر اساس احکام جدید واریز شده است.
وی یادآور شد: در حال حاضر حدود یک میلیون و ۳۲۴ هزار بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با ارائه گزارش عملکرد صندوق بازنشستگی کشوری افزود: با دو معضل جدی مشکلات معیشتی و تبعیض ناشی از حقوق در حوزه بازنشستگی روبرو هستیم که برای واکاوی این معضلات، اقدامات پژوهشی با حضور مشاوران بین المللی انجام شده که نتایج آن ماه آینده اعلام می شود.

اسلامیان گفت: طی سال های ۸۹ تا ۹۲ یعنی طی مدت چهارسال، قدرت خرید بازنشستگان ۴۳ درصد کاهش یافت.
وی افزود: نرخ تورم درسال ۹۰ ۲۱٫۵ درصد بود و حال آنکه حقوق ها ۱۰ درصد افزایش پیدا کرد. امید است که مشکلات این چنینی تکرار نشود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حقوق بازنشستگان در چهار سال اخیر ۳۲ درصد ترمیم شده است یعنی کف حقوق ها از ۷۵۰ هزار تومان در سال ۹۵ به ۹۰۰ هزار تومان رسید.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از اجرای طرح پرداخت مستقیم حقوق بازنشستگان در۳۱ استان خبر داد و گفت: پرداخت مستقیم حقوق مستمری بگیران در سال گذشته در ۵ استان انجام می شد که این امر طی سال جاری بصورت متمرکز در همه استانها انجام می شود.
اسلامیان به افزایش مبلغ بیمه عمر و حوادث بازنشستگان اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته به ۷۳۹ هزار متقاضی وام ضروری پرداخت شد و مبلغ بیمه عمر و حوادث به ۵ میلیون تومان افزایش یافت.
وی ادامه داد: علاوه براین خدمات بیمه تکمیلی از محل منابع صندوق ارائه شد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: ۲۶ هزار بیمار خاص تحت پوشش داریم که تلاش می کنیم در درمان آنها کوتاهی نشود.

اسلامیان با اشاره به اعزام بیش از ۴۰۰ هزار بازنشسته به سفرهای سیاحتی و زیارتی گفت: هولدینگ های تخصصی این صندوق در ایجاد و روند سودآوری شرکت ها در چهار سال گذشته بسیار خوب عمل کرد بطوریکه این رقم در سال ۹۵ به بالای ۲۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
اموالی از صندوق هم رفته بود که بازگشته است و دو پرونده درباره پتروشیمی جم و شرکت ملی نفتکش باقی مانده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: هواپیمایی آسمان متعلق به صندوق بازنشستگی در سال های گذشته با ۳۰۰۰ پرسنل، ۹ فروند هواپیما داشت که اکنون به ۲۱ فروند رسیده است.
وی ادامه داد: قراردادی برای ورود ۳۰ فروند هواپیمای جدید منعقد شده که باید مراحل اخذ مجوزها را طی کند.
اسلامیان از افتتاح و راه اندازی پروژه فولاد در بندعباس طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: یکهزار میلیارد تومان ارزش این سرمایه گذاری است.