افزایش پروازهای فرودگاه بیرجند از تیرماه امسال؛

افزایش پروازهای فرودگاه بیرجند از تیرماه امسال؛

به گزارش خبر شرق، هادی سلامی عصر امروز در بازدید از طرح‌های  در دست اجرای فرودگاه بیرجند با اشاره به دیدار مشترک  رئیس مجمع نمایندگان استان و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تقویت پروازهای استان اظهار داشت: در این نشست برای افزایش پروازهای بیرجند و طبس و فرودگاه در حال احداث فردوس مذاکراتی انجام شد و قول مساعد داده شد تا پروازهای فعلی استان تقویت و برقراری پرواز در خطوط جدید افزایش یابد.

وی همچنین به دیدار با معاونت بازرگانی و برنامه‌ریزی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: در این دیدار درباره لغو پروازها مذاکراتی انجام شد و برنامه‌ریزی آینده فرودگاه بیرجند مورد مطالعه قرار گرفت.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی تصریح کرد: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به دلیل خارج شدن دو هواپیماهای MD برای چک سالیانه به خارج از کشور، برخی پروازهای فرودگاه بیرجند که با این نوع پرواز انجام می‌شد را لغو کرد.

سلامی گفت: علت دیگر لغو پروازها این است که به دلیل برنامه‌ریزی دراز مدت لازم بود برای دقیق‌تر شدن این برنامه‌ریزی وقفه‌ای در پروازها انجام شود.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی یادآور شد: از ابتدای تیرماه یک پرواز ماهان به مجموعه پروازهای بیرجند افزوده می‌شود که بعدازظهر روزهای سه شنبه انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: با مذاکره با معاونت بازرگانی شرکت هواپیمایی ماهان رایزنی‌های اولیه انجام شد و در دیدار با رئیس سازمان مورد تصویب قرار گرفت و ماهان پذیرفت یک پرواز دیگر به مجموعه پروازهای بعدازظهر خود در بیرجند اضافه کند.

سلامی افزود: به این ترتیب ماهان در فرودگاه بیرجند در هفته ۵ روز (شنبه، دوشنبه، سه شنبه، پنجشنبه و جمعه) پرواز دارد و در این راستا پیگیر هستیم تا بتوانیم برای پروازهای روزهای یکشنبه و چهارشنبه نیز از این شرکت هواپیمایی کمک بگیریم.