افتخارآفرینی دانشگاه بیرجند در نخستین المپیادملی ورزش‌های همگانی دانشجویان کشور

افتخارآفرینی دانشگاه بیرجند در نخستین المپیادملی ورزش‌های همگانی دانشجویان کشور

معاون تربیت‌بدنی وفوق برنامه دانشگاه بیرجند گفت: دانشجویان دختر دانشگاه بیرجند موفق به کسب مقام‌های دوم و سوم در رشته‌های هفت‌سنگ و طناب‌زنی در اولین المپیاد ملی ورزش همگانی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا خراسان جنوبی  زهره حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: شمیم عباسی، موفق به کسب مقام دوم در رشته هفت‌سنگ و زهرا حسنی، فاطمه برزگانی و فریناز دستجردی، موفق به کسب مقام سوم  در رشته طناب‌زنی در اولین المپیاد ملی ورزش‌های همگانی شدند.

وی افزود: اولین المپیاد ملی ورزش همگانی از ۲۳ لغایت ۲۸ تیرماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد.

مربی و سرپرست تیم اعزامی دانشگاه بیرجند به اولین المپیاد ملی ورزش همگانی با بیان اینکه ۹۲ دانشگاه  و مؤسسه آموزش عالی در این المپیاد شرکت کرده بودند، تصریح کرد: در این المپیاد ورزشی دانشجویان دختر سراسر کشور از دانشگاه‌های پیام‌نور، فنی‌وحرفه‌ای، فرهنگیان، جامع علمی‌وکاربردی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده بودند.

حسن‌پور یادآور شد: فریناز دستجردی، شمیم عباسی، فرناز قوام‌سعیدی، زهراحسنی، مهدیه طالب‌زاده  و فاطمه برزگانی، ورزشکاران اعزام‌شده از دانشگاه بیرجند به اولین المپیاد ملی ورزش همگانی بودند.