افتتاح ۷ طرح بزرگ صنعتی و معدنی، بزودی در ‌استان؛

افتتاح ۷ طرح بزرگ صنعتی و معدنی، بزودی در ‌استان؛

داوود شهرکی عصر امروز در دیدار مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: این طرح ها با سرمایه گذاری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۲ هزار نفر در سالجاری به بهره برداری می رسند.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به بخش تولید داشته است، افزود: سال گذشته در مجموع ۱۷ نفر از مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان سفر کرده اند که با توجه به مصوبات هر سفر دستاوردهای این سفرها برای استان بی نظیر بوده و نتایج خوبی را برای استان در پی داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی حمایت و سرمایه گذاری در بخش معدن و اکتشاف استان را در دولت یازدهم قابل توجه دانست و افزود: ۵۰ درصد حقوق دولتی معادن سنگ های تزیینی استان مورد بخشودگی و تخفیف قرار گرفته است.

شهرکی به افتتاح کارخانه سیمان باقران در فروردین امسال با حضور رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: پروژه سیمان باقران با ظرفیت سالانه یک میلیون تن و سرمایه‌گذاری پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۳۵۰ نفر در حال حاضر فعال است و بخشی از تولیدات آن به کشور افغانستان صادر می‌شود.

وی با اشاره پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به منظور رونق تولید و صنعت استان به واحدهای متقاضی پرداخت شده است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی نیز در این دیدار، با اشاره به اینکه در دولت یازدهم اقدامات مهمی در حوزه صنعت و تولید صورت گرفته است، افزود: با توجه به اهمیت موضوع، اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه باید بیشتر و مناسب تر انجام گیرد.

عباسعلی بهاری با بیان اینکه ضروری است، دستگاه های اجرایی استان نگاه ویژه‌ای نسبت به روابط عمومی ها و موضوع اطلاع رسانی داشته باشند، خاطرنشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت دوازدهم با همدلی و همراهی مجموعه دستگاه ها، موفق‌تر از همیشه به خدمت‌رسانی ادامه خواهد داد.

وی خدمات و اقدامات صورت گرفته سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در جریان سفر رئیس جمهوری در ایام نوروز را قابل تقدیر دانست و افزود: مجموعه اقدامات و فعالیت‌های این سازمان در یک سال گذشته نیز چشمگیر و قابل تقدیر است.