افتتاح چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در خراسان جنوبی

افتتاح چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق  ، محمد رضا ضیائی  صبح امروز در مراسم آغاز به‌کار جشنواره فیلم رشد اظهار داشت: مجموعاً ۱۲۵۷ اثر هنری به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این تعداد ۲۶۱ اثر به‌دلیل برخورداری از شرایط و ویژگی‌های فنی لازم تائید و برای داوری توسط داوران جشنواره انتخاب شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند  در زمینه آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره گفت: از مجموع ۱۲۵۷ اثر رسیده، ۷۰۷ اثر در بخش بین‌الملل ایرانی، ۲۴۲ اثر در بخش بین‌الملل خارجی، ۱۳۶ اثر در بخش دانش‌آموزان، ۱۴۰ اثر در بخش فرهنگیان و۳۲ اثر در بخش دانشجو معلمان ارسال شده است.

وی افزود: آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره در بخش بین الملل خارجی از قریب ۴۰کشور دنیا است که آثار ۱۸ کشور پذیرفته و به بخش داوری جشنواره راه یافته است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند  بیان کرد: از مجموع ۲۶۱ اثر راه یافته به بخش داوری نیز ۱۱۲ اثر از بخش بین‌الملل ایرانی، ۶۵ اثر از بخش بین‌الملل خارجی، ۳۵ اثر از بخش دانش‌آموزان، ۴۱ اثر از بخش فرهنگیان و ۷اثر از بخش دانشجومعلمان به مرحله نهایی راه یافته است. آثار ارسالی به‌صورت مستند،  مستند علمی ،آموزشی ،پویانمایی و انیمیشن، فیلم‌های کوتاه، فیلم‌های بلند در موضوعات آموزشی، علمی و تربیتی در ۱۰ محور بوده است.

ضیائی افزود: جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با بیش از چهار دهه قدمت با حضور فیلمسازان و کارگردانان برجسته ایران و جهان، منتقدان، فیلم‌سازان جوان و دانش‌آموز توانسته با خلاقیت و نوآوری آموزش را از بستر قالبی کتاب‌های درسی به عرصه هنر منتقل کند و با ایجاد احساس محوری در مخاطب به جریان یادگیری عمق بخشد.

وی به اهداف  برگزاری این جشنواره اشاره کردو گفت : ارتقای علمی دانش آموزان ورشد بیشتر درزمینه های تعلیم و تربیت در بین دانش اموزان از اهداف برگزاری این جشنواره می باشد.