افتتاح و کلنگ زنی ۱۷۶ پروژه در بیرجند

افتتاح و کلنگ زنی ۱۷۶ پروژه در بیرجند

فرماندار بیرجند گفت: در هفته دولت امسال ۱۷۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۶ میلیارد و ۹۲۶ میلیون تومان در شهرستان بیرجند افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران   ، علی ناصری، امروز(یکم شهریورماه)، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: از ۱۶۸ پروژه افتتاحی ۵۸ پروژه شهری و ۱۱۰ پروژه مربوط به روستاهای بخش مرکزی بیرجند است و همچنین هشت پروژه با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد تومان در هفته دولت در بیرجند کلنگ‌زنی می‌شود.
وی با اشاره به رشد تعداد پروژه‌ها نسبت به هفته دولت سال گذشته، افزود: از مجموع پروژه‌ها ۱۶۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۷ میلیارد تومان افتتاح می‌شود که ۶۰ میلیارد تومان دولتی و ۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

ناصری بیان کرد: از پروژه‌هایی که قرار است کلنگ زنی شود، چهار پروژه با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و ۲۹۸ میلیون تومان مربوط به شرکت آب و فاضلاب بیرجند و چهار پروژه مربوط به شهرداری است‌.

وی خاطرنشان کرد: یکی از پروژه‌های افتتاحی در روستاها اصلاح و توسعه معابر است که در این راستا از محل قیر رایگان سال گذشته با ۲۶۱۴ تن سهمیه بیرجند، ۳۷۰ هزار مترمربع اجرای آسفالت انجام شده است.
فرماندار بیرجند با بیان اینکه از پروژ‌ه‌های افتتاحی دهیاری‌ها ۱۲ هزار و ۲۲۱ خانوار بهره مند می‌شوند، تصریح کرد:‌ عمده پروژه‌های افتتاحی دهیاری شامل ۳۱ پروژه اصلاح و توسعه معابر، ساماندهی آرامستان با ۶۶ میلیون تومان، ایجاد پارک و فضای سبر عمومی با ۶۵ میلیون تومان، احداث ساختمان‌های عمومی در سه روستا به مبلغ ۵۵ میلیون تومان و بهسازی مظهر قنات با ۳۰ میلیون تومان است.
ناصری گفت: بیشترین تعداد پروژه‌ها با ۴۷ پروژه مربوط به دهیاری‌های بخش مرکزی است و شرکت توزیع نیروی برق با ۳۱ پروژه، جهاد کشاورزی با ۲۳ پروژه و شهرداری بیرجند با ۲۰ پروژه در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت افتتاح پروژه‌ها در روستاهای بخش مرکزی در دهیاری‌های مرکزی بیرجند امسال ۴۷ پروژه با اعتبار ۴ میلیارد و ۴۳۳ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد که از لحاظ رقم اعتبارات نسبت به سال گذشته ۲۶۰ درصد افزایش، در تعداد ۱۴۰ درصد افزایش و در هزینه‌ها و اعتبارات ۱۹۰ درصد نسبت به هفته دولت سال گذشته افزایش داشته است.

فرماندار بیرجند از آبرسانی به ۱۶ روستا با اعتبار پنج میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ۳۰۴ آبادی دارای سکنه در بیرجند وجود دارد که ۱۶۱ روستای بالای ۲۰ خانوار است.

ناصری اظهار کرد: در هفته دولت ۱۲۵ واحد از پروژه‌ مسکن مهر بهزیستی بیرجند نیز به بهره برداری می‌رسد.
وی با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید، افزود: از سال ۹۲ تا ۹۷ گازرسانی به ۴۰ روستا انجام شده است و جاده آسفالته روستایی نیز ۵۷۰ کیلومتر بوده که ۱۱۰ کیلومتر اضافه شده است.

فرماندار بیرجند با بیان اینکه تا قبل از سال ۹۲، تنها ۱۹ روستا گازرسانی بود و در دولت تدبیر و امید گازرسانی ۳۹ روستا به اتمام رسیده و ۱۶ روستا هم به بهره‌برداری خواهد رسید.

ناصری با بیان اینکه در بحث انجام لوله گذاری انتقال آب به اراضی در سه سال گذشته ۳۰۰ کیلومتر صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در بحث آبیاری تحت فشار نیز ۳۰۰ هکتار در روستاها بوده که ۴۰۰ هکتار اضافه شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰۰ روستا اینترنت پرسرعت دارند که تا قبل از این دولت هیچ روستایی از این امکان برخوردار نبود، تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید به اعضای صندوق توسعه بخش کشاوری ۱۵۱ خانوار اضافه شده است.

فرماندار بیرجند یادآور شد: در مجموع در هفته دولت امسال ۱۷۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۶ میلیارد و ۹۲۶ میلیون تومان در شهرستان بیرجند افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.