افتتاح بخش جراحی عمومی در بیمارستان خاتم الانبیا درمیان؛ همزمان با دهه فجر:

افتتاح بخش جراحی عمومی در بیمارستان خاتم الانبیا درمیان؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل ار ایرنا، سرپرست شبکه بهداشت و درمان درمیان گفت: به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر بخش جراحی عمومی در بیمارستان خاتم الانبیا،در این شهرستان مرزی راه اندازی می شود.

« محمد شفیع عثمانی بجد» روز چهارشنبه در کار گروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان، افزود: با راه اندازی این بیمارستان مراجعه مردم به مرکز استان کمتر می شود.
وی کمبود امکانات و نیروی انسانی را مهمترین مشکل بیمارستان تازه تاسیس درمیان ذکر کرد و ادامه داد: تلاش خواهیم کرد، سال های آتی مشکل بیمارستان به حداقل ممکن برسد.
وی بیان کرد: همچنین در دهه فجر امسال ساختمان پایگاه اورژانس شهر قهستان نیز به بهره‌ برداری می رسد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان درمیان عنوان کرد: هم اکنون ۱۰ مرکز خدماتی و درمانی، هشت پایگاه سلامت و ۳۴ خانه بهداشت به مردم شهرستان خدماتی بهداشتی و درمانی ارایه می کنند.
وی با بیان اینکه فشار خون و قند خون افراد بالای ۳۰ سال رایگان انجام می شود، گفت : پنج درصد افراد بالای ۳۰ سال مبتلا به دیابت و ۱۵ درصد آنان مبتلا به فشار خون هستند.
عثمانی بجد، ادامه داد: نیاز است این دو بیماری در دوران خاموشی شناسایی و به موقع درمان شود.
به گفته وی هم اکنون سه دندانپزشک خانواده تمام نقاط شهرستان را پوشش می دهند.
وی با اشاره به اینکه به صورت مستمر از مراکز عرضه مواد غذایی و نانوایی ها نظارت می شود، گفت: نظارت ها در ایام خاص از جمله عزداری های ائمه اطهار(ع) تشدید می شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان درمیان عنوان کرد: در بیشتر روستاهای شهرستان زباله ها به صورت بهداشتی جمع آوری و دفن می شود.
وی گفت: در سه ماهه سوم امسال سه هزار و ۹۱۸ مورد کلر زنی شبکه های آبرسانی در شهرستان انجام شد، همچنین ۲ هزار و ۲۴۶ برنامه آموزشی در زمینه های بهداشتی ارایه شده که ۴۶ هزار نفر در این برنامه ها مشارکت داشتند.
وی ۶۹ مورد نمونه برداری میکروبی و شیمایی، توزیع ۳۷۰سبد غذایی، کشف و معدوم سازی ۸۶کیلوگرم مواد غذایی فاسد و انجام مکمل یاری دانش آموزان را از دیگر اقدامات شبکه بهداشت در سه ماهه سوم سال ۹۵ ذکرکرد.
شهرستان درمیان با وسعت پنج هزار و ۷۹۷ کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول۷۰ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.