اعلام فیلم های سی و چهارمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان

اعلام فیلم های سی و چهارمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان

برنامه نمایش فیلم‌های سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در استان مشخص شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت:  سی و چهارمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان از ۱۶ الی ۲۰ مهرماه جاری با شعار «سینما سرزمین خیال» برگزار می‌شود.

زمزم با بیان این که فیلم‌ها به میزبانی سینما پارک قاین در دو سانس در ساعت‌های ۱۵ و ۱۷ اکران می‌شوند، افزود: حضور علاقه‌مندان در سینما با توجه به وضعیت رنگبندی شهرستان و با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی خواهد بود.

وی در ادامه با بیان این که شنبه ۱۶ مهرماه، فیلم «پسران دریا» به کارگردانی افشین هاشمی و حسین قاسمی جامی و فیلم «یدو» به کارگردانی مهدی جعفری اکران می‌شود، گفت: در روز یکشنبه ۱۷ مهرماه، فیلم‌های «لیپار» به کارگردانی حسن ریگی و «داستان‌های هزار و یک روز» به کارگردانی حبیب احمدزاده پخش می‌شوند.

به گفته معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در سومین روز جشنواره، علاقه مندان می‌توانند فیلم‌های «بام بالا» به کارگردانی سیدجواد سیدحاتمی و «برزنگی» به کارگردانی حسین قاسمی جامی را تماشا کنند.

زمزم افزود: اکران فیلم «بَلیط» به کارگردانی مرتضی رحیمی و «شهر گربه ها» به کارگردانی سیدجواد هاشمی از برنامه‌های روز چهارم جشنواره (دوشنبه ۱۹ مهر) است.

وی با بیان این که در آخرین روز جشنواره (سه شنبه ۲۰ مهر) در سانس اول فیلم «میان صخره ها» به کارگردانی مختار عبداللهی اکران می‌شود، گفت: در سانس دوم، آی دی (پویانمایی کوتاه)، دوچرخه باز (کوتاه داستانی)، باد‌های پاییزی، باد‌های بهاری و دو کبوتر (پویانمایی کوتاه)، ستارگان زیر باران (پویانمایی کوتاه)، برای بار دوم (کوتاه داستانی)، درختان خیابان ولیعصر یا امپرسیون (کوتاه داستانی)، علمیات طبقه دوم (کوتاه داستانی)، منم سمیرا (کوتاه داستانی) و وادیار (کوتاه داستانی) پخش خواهند شد.

 علاقمندان در سراسر استان می‌توانند فیلم‌های این جشنواره را به صورت مجازی از طریق تلوزیون‌های اینترنتی فیلیمو و تیوا آنلاین نیز مشاهده کنند.