اعلام اسامی بیش از ۳۰۹ هزار شرکت‌کننده آزمون استخدامی تا ساعت ۲۰ امشب؛

اعلام اسامی بیش از ۳۰۹ هزار شرکت‌کننده آزمون استخدامی تا ساعت ۲۰ امشب؛

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ظرفیت پذیرش در چهارمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور را ۱۱هزار و ۱۱۷ نفر عنوان کرد و گفت:‌ نتایج اولیه این آزمون تا ساعت ۲۰ امشب اعلام می‌شود.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي خبر شرق،دکتر حسین توکلی  با اعلام این مطلب اظهار کرد:‌ بر اساس ضوابط تعداد ۴۰۲ هزار و ۴۴۲ داوطلب نسبت به ثبت نام برای شرکت در چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۹۶ ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۲۲۲ هزار و ۷۳۸ نفر زن و ما بقی مرد هستند. به عبارت دیگر ۵۵٫۳۰ درصد داوطلبان ثبت‌نام کننده در این آزمون زن هستند.

وی گفت: بر اساس برنامه زمانی مشخص شده آزمون برای تعداد ۲۲۴ هزار و ۲۲۶ داوطلب گروه‌های یک، دو، سه و چهار در صبح و برای تعداد ۱۸۷ هزار و  ۲۱۶ داوطلب در گروه‌های ۵ و ۶ در بعداز ظهر روز جمعه، سوم شهریور ماه امسال در ۵۳ شهرستان مختلف کشور در ۱۱۸ حوزه امتحانی برگزار شد.

دکتر توکلی تاکید کرد: از تعداد ۴۰۲ هزار و ۴۴۲ داوطلب ثبت‌نام کننده جمعا تعداد ۳۰۹ هزار و ۹۷۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و تعداد ۹۲ هزار و ۴۷۱ داوطلب در جلسه آزمون غایب بودند، به عبارت دیگر ۷۷٫۰۲ درصد داوطلبان در جلسه آزمون حاضر بودند.

به گفته وی از تعداد ۳۰۹ هزار و ۹۷۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۱۷۱ هزار و ۲۲۳ نفر از داوطلبان زن و ما بقی مرد هستند، به عبارت دیگر ۵۶٫۲۱ درصد از حاضرین را زنان تشکیل دادند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده نتایج اولیه سه برابر ظرفیت آزمون فوق تا ساعت ۲۰ امروز، سه‌شنبه چهارم مهرماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانیwww.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

دکتر توکلی افزود: داوطلبان معرفی شده به هر یک از دستگاه‌های اجرایی کشور موظف هستند جهت ارائه مدارک و مستندات مربوط با توجه به مفاد اطلاعیه‌ای که به همراه فهرست اسامی آنها بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، به دستگاه‌های اجرایی مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: نتایج نهایی این آزمون در چارچوب قوانین و مقرارت مربوط مطابق با مفاد اعلام شده در دفترچه آزمون و پس از کنترل مستندات داوطلبان معرفی شده در سقف حداکثر سه برابر ظرفیت برگزاری مصاحبه استخدامی و اعمال اولویت‌های قانونی از جمله سهمیه ایثارگران و معلولین اعلام می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش کشور در پایان خاطر نشان کرد: ظرفیت پذیرش چهارمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۹۶ تعداد ۱۱ هزار و ۱۱۷ نفر است.