اعزام ۷۰۰ مبلغ و مشاور مذهبی به مدارس استان مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:

اعزام ۷۰۰ مبلغ و مشاور مذهبی به مدارس استان

به گزارش خبر شرق ،عباس لامعی  در نشست کمیته همکاری های آموزش و و پرورش و حوزه های علمیه استان، اظهار کرد: سال تحصیلی جاری در بیش از یک هزار و ۷۰۰ مدرسه استان نماز جماعت اقامه شده که از این تعداد یک هزار و ۲۰۰ نماز به اقامت ائمه جماعات فرهنگی و مابقی به امامت روحانیون اقامه شد.

وی، با اشاره به رشد ۷۰ نفری تعداد ائمه جماعات روحانی مدارس استان در سال تحصیلی جاری، تصریح کرد: برگزاری جشن تکلیف قریب ۱۲ هزار دانش آموز دختر و پسر استان به صورت متمرکز در مساجد، مدارس و بقاع متبرکه یکی دیگر از فعالیت های آموزش و پرورش در زمینه ترویج و گشترس فرهنگ نمار در مدارس استان به شمار می رود.
لامعی با بیان این که آموزش، و پرورش دو بال پرواز دانش آموز در آسمان معرفت هستند، اضافه کرد: لازمه تحقق اهداف تعلیم و تربیت اسلامی در خراسان جنوبی تعامل روز افزون و همراهی سازنده  حوزه و آموزش و پرورش است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ارتقای کیفی مسائل تعلیم و تربیت را یکی از رویکردهای اساسی آموزش و پرورش در خراسان جنوبی دانست و ادامه داد: استفاده از ظرفیت های روحانیت در کارهای فرهنگی، در قالب یک برنامه هدفمند و مشخص از مهم ترین اهداف آموزش و پرورش خراسان جنوبی به شمار می رود.