اعزام زائران حج تمتع استان از فرودگاه بیرجند/افزایش یک پرواز به تهران از اوایل تیرماه؛

اعزام زائران حج تمتع استان از فرودگاه بیرجند/افزایش یک پرواز به تهران از اوایل تیرماه؛

 هادی سلامی با اعلام این خبر و با اشاره به اقدامات انجام شده از سال ۹۴ تاکنون برای برقراری پروازهای حج تمتع اظهار داشت: در حال حاضر فرودگاه بیرجند به عنوان ایستگاه پروازی حج تمتع پذیرفته شده و امسال پروازهای حج تمتع از فرودگاه بیرجند انجام می‌شود.

وی افزود: براساس اعلام سازمان حج و زیارت امسال یک هزار و ۷۰۰ نفر زائر در قالب ۱۲ کاروان زیارتی از فرودگاه بین‌المللی بیرجند به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی با بیان اینکه هنوز به طور رسمی برنامه‌ای به این فرودگاه اعلام نشده است گفت: پروازهای حج تمتع در حال برنامه‌ریزی برای زمان‌بندی پروازها است.

سلامی اظهار داشت: با توجه به تعداد زائران استان، پیش بینی می‌شود از اوایل شهریور ماه امسال، زائران توسط ۶ پرواز با هواپیماهای بدنه متوسط یا بدنه وسیع به سرزمین وحی اعزام شوند.

وی بیان کرد: فرودگاه بیرجند آمادگی کامل برای پذیرش پروازهای حج را دارد و در سال‌های اخیر زیرساختهای مناسبی در این فرودگاه مهیا و پیشرفت بسیار خوبی در حوزه‌های ایمنی و خدماتی حاصل شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی با بیان اینکه زائران از اوایل مهرماه به فرودگاه بیرجند باز می‌گردند گفت: دیگر نیاز نیست زائران مسیر زمینی ۴۸۰ کیلومتری میان بیرجند و مشهد را در دو مرحله طی کنند.

سلامی بیان کرد: نصب دستگاه‌ها و سیستم‌های کمک ناوبری و ارتباطی مختلف، گرفتن گواهینامه‌های متعدد برای فرودگاه، نصب چراغ‌های روشنایی باند و کنسول‌های برج مراقبت استریپ‌سازی و ارتقاء سطح اطلاع‌رسانی و خدمات‌رسانی سبب شده تا فرودگاه بیرجند از نظر ایمنی و استانداردها ارتقاء یابد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی درباره پروازهای بازگشت حج تمتع گفت: با همکاری ارگان‌های مرتبط برنامه‌ریزی مناسب برای استقبال کنندگان در فرودگاه بیرجند صورت می گیرد.

سلامی در مورد دیگر پروازهای فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: به تازگی یک پرواز به مجموع پروازهای فرودگاه طبس اضافه شده و هفته‌ای ۳ پرواز تهران-طبس- تهران از این فرودگاه انجام می‌شود.

وی گفت: همچنین از ۴ تیرماه امسال یک پرواز عصر روزهای سه‌شنبه در مسیر تهران- بیرجند- تهران به پروازهای فرودگاه بیرجند اضافه می‌شود.