اعتراض جمعی از طلاب و روحانیون خراسان جنوبی نسبت به سخنان امام جمعه بیرجند!

اعتراض جمعی از طلاب و روحانیون خراسان جنوبی نسبت به سخنان امام جمعه بیرجند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، پایگاه خبری و تحلیلی خاورستان طی خبری اقدام به رسانه ای کردن متنی کرد که به قول این سایت، نامه جمعی از طلاب و روحانیون استان است در اعتراض به سخنان هفته گذشته حجت الاسلام دکتر رضایی امام جمعه بیرجند که به مناسبت برگزاری مراسم گرامیداشت یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد امام حسین(ع) بیرجند گفته بود.

دکتر رضایی در آن مراسم با انتقاد از بد اخلاقی ها و تند روی های عده ای در فضایهای مجازی گفته بود: برخی تندروهای بی‌منطق و نفهم , وجدان محصورشده ایجاد کرده بودند/ حوزه خون به دل مقام معظم رهبری کرده است/ کاش شهامت می داشتم آنطور می پسندم زندگی کنم نه اینکه دلقک دیگران باشیم!

حالا این سایت با نوشتن متنی در صفحه خود با تیتر “آقای دکتر، فریادی که باید بر سر دشمنان کشید را بر سردوستان کشیده اید!/ اگرپیروی از ولایت، بی منطقی است؛ به این بی منطقی افتخار می‌کنیم اینگونه میگوید که:

“سخنی دردمندانه با امام جمعه بیرجند

بسمه تعالی

امام جمعه محترم بیرجند

رحلت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیرو مرادتان را خدمت حضرتعالی تسلیت عرض نموده وبرای آن مرحوم غفران و عفو الهی و برای شما صبر وشکیبایی آرزومندیم.

 با کمال تاسف و تعجب مطلع شدیم جنابعالی در جلسه ترحیم آن مرحوم منتقدان را به باد ناسزا گرفته و تندرو، بی‌منطق و نفهم خطاب کردید.  جناب آقای دکتر، از حضرتعالی به عنوان امام جمعه بیرجند انتظار می‌رود که در مواجهه با منتقدان و اظهار نظر راجع به نیروهای ارزشی، از جاده‌ی انصاف و اخلاق پا را فراتر ننهاده و در نقد دیگران الگو باشید. جناب آقای رضایی، اصطلاح تندرو، شاه بیت دشمنان و رادیوهای بیگانه در کوبیدن و تخریب نیروهای ارزشی و جریان اصیل حزب الله است و شایسته نیست که ما از ادبیات دشمن در نقد دیگران استفاده کنیم.

 جناب آقای دکتر، اگر اقدام و نظر دیگران به پسند، میل و مطابق با ذائقه سیاسی شما نیست دلیلی بر بی منطق بودن آنها نمی‌باشد.

 اگر طرفداری از ولایت، حفاظت از انقلاب و حساسیت نسبت به خط قرمزها به پندار شما بی منطقی است، نیروهای ارزشی به این بی منطقی افتخار می‌کنند.

 جناب آقای دکتر، نیروهای انقلاب به این توهین‌ها و برچسب‌های ناروا عادت کرده‌اند، قبل از شما و بیش از شما به نیروهای حزب الهی برچسب‌هایی چون بی سواد، بیکار، بی شناسنامه، متوهم و … زده اند.

 از عجایب روزگار این است که فریادی که باید برسر دشمنان کشید بر سر دوستان زده می شود و این اوج مظلومیت نیروهای انقلاب است.

 آقای رضایی، از این افراطی‌های بی منطق، ممنون و متشکر باشید که با حضور به هنگام خود در مراسم خاکسپاری رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به فتنه گران و جریان‌های زاویه دار، اجازه میدان‌داری و سوء استفاده ندادند؛ اگر حضور میلیونی و به هنگام نیروهای انقلاب با الهام از پیام ولایت در تشییع جنازه نبود شاهد فجایع و هنجارشکنی‌هایی بودیم که در تشییع جنازه آقای منتظری اتفاق افتاد.

 آقای دکتر، قرآن به ما یاد داده که اگر با بی منطقی دیگران مواجه شدیم، با حکمت و موعظه حسنه و جدال احسن برخورد کنیم نه اینکه زبان به ناسزا بگشاییم.

 جناب آقای رضایی، ما معلمان جامعه هستیم و رعایت اخلاق، انصاف شرط و رکن کار معلمی است.

 جناب آقای رضایی فهم شما از فهمیدن و نفهمیدن چیست که مخالفان و منتقدان را نفهم خطاب می کنید؟ آقای رضایی، آیا نفهم خطاب کردن و ناسزا گفتن به دیگران، مصداق فهم و فهمیدن است؟

 آقای دکتر، گفته اید که در کوره دهات‌های بیرجند، فعالیت‌هایی صورت می‌گیرد که ظاهرا به میل و پسند شما نیست از کدامین فعالیت ناراحت هستید؟ از شتاب زدگی در راه اندازی اینترنت پرسرعت در روستاها که بیکاری و مهاجرت بیداد می‌کند یا از فعالیت های بصیرتی و جلسات روشنگری؟

 آقای دکتر، همه ما روستا زاده هستیم و به روستایی بودن خود افتخار می‌کنیم؛ در اندیشه دینی، روستایی و شهری با هم یکسان اند و میزان در تفاوت‌ها و تمایزها، علم، مجاهدت و پایبندی است نه شهر وروستایی بودن.

 جناب آقای دکتر، از کسی که طبع شهر دارد و از روح لطیف برخوردار است این نوع ادبیات بعید است!

 ما هیچ وقت شعر زیبای شما در حضور رئیس جمهور را فراموش نمی‌کنیم که گفتید:

یک دسته کلید است به زیر بغل عشق         از بحر گشائیدن ابواب رسیده

 حضرتعالی که در مواجهه با دوستان، شعر می‌سرائید در مواجهه با منتقدان هم صبور و حلیم باشید.”

لینک نامه طلاب و روحانیون در سایت خاورستان