اعتبارات شهرستان خوسف برای مرمت قنوات ۳ برابر شد مدیر جهاد کشاورزی خوسف:

اعتبارات شهرستان خوسف برای مرمت قنوات ۳ برابر شد

مدیر جهاد کشاورزی خوسف گفت: برای مرمت قنوات اعتبار خوبی دیده شده و کل اعتبارات امسال ۳ میلیارد و ۳۰ میلیون تومان است که رشد ۳ برابری نسبت به سال گذشته دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد مودی در نشست خبری مدیران شهرستان خوسف با اصحاب رسانه اظهار داشت: ۹۰ درصد شغل مردم در شهرستان خوسف کشاورزی است. مهم‌ترین برنامه‌های جهاد کشاورزی در این شهرستان، اجرای برنامه‌های انتقال آب است و در اعتبار خاصی که در سفر ریاست‌جمهوری برای استان دیده شد خوسف بیشترین سهم را در کل استان داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوسف گفت: برای مرمت قنوات اعتبار خوبی دیده شده و کل اعتبارات امسال شهرستان  ۳ میلیارد و۳۰ میلیون تومان است که رشد سه برابری نسبت به سال گذشته دارد.

مودی افزود: سال گذشته در انتقال آب ۱۵۰کیلومتر اجرای عملیات داشتیم و امسال هم با اعتباری که گرفتیم نزدیک به ۲۵۰ کیلومتر را اجرا می‌کنیم. شهرستان خوسف ۲۶۶ حلقه چاه آب و ۱۸۵ حلقه چشمه دارد که مجموع برداشت شهرستان ۱۲۵ میلیون متر مکعب است و با وجود ۸ هزار و ۴۹۵ هکتار اراضی زیرکشت از طریق آبیاری نوین می‌توان تا چند برابر راندمان آب را افزایش دهیم.

مدیر جهاد کشاورزی خوسف افزود: در این شهرستان کشاورزی به صورت سنتی کشت می‌شود که اگر کشاورزان با هدایت کارشناسان الگوی کشت خود را عوض کنند با آبی که استحصال  می‌شود در کمیت و کیفیت محصولات بازدهی خوبی خواهیم داشت.

مودی با بیان اینکه متوسط بارندگی شهرستان ۱۰۹ میلی‌متر است گفت: سال گذشته هزار و ۲۸۱ هکتار آبیاری تحت فشار اجرا شده و امسال ۶۰۰ هکتار انجام می‌شود.

بخشدار بخش مرکزی خوسف نیز اظهار داشت: یکی از مشکلات مردم در روستاهای بخش خوسف در زمینه کمبود و نبود تلفن خانگی است.

علیرضا فاطمی افزود: در سال ۹۴ در سفر وزیر فناوری و ارتباطات به شهرستان خوسف مقرر شد تلفن‌های خاگی روستاهای بالای ۱۰ نفر جمعیت در این منطقه تا پایان همان سال مشکلات آن برطرف شود اما با وجود گذشت چند سال هنوز مشکلات برطرف نشده است.

وی گفت: ۲۱ روستا بخش جلگه ماژان از اینترنت پر سرعت بهره‌مند هستند ودر بخش اعتبارات نیز در این چند سال اعتبارات این بخش نسبت به دولت قبل ۴ برابر افزایش پیدا کرده و این نشان می‌دهد دولت توجه زیادی به روستائیان دارد.