اعتبارات تملک دارایی خوسف ۶۳ درصد رشد دارد؛

اعتبارات تملک دارایی خوسف ۶۳ درصد رشد دارد؛

فرماندار شهرستان خوسف از راه اندازی فرستنده دیجیتال در این شهر خبر داد و گفت: اعتبارات تملک دارایی خوسف نسبت به سال گذشته ۶۳ درصد رشد داشته و این اعتبارت گرچه هنوز روی کاغذ است که باید پیگیری‌های بیشتری برای تخصیص انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد شفیعی امشب در کمیته برنامه‌ریزی و توسعه شهرستان خوسف  اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل ابلاغی اعتبار روستاهای فاقد دهیاری به حساب فرماندار واریز که از ابتدای سال ۱۲۰ میلیون تومان اعتبار برای این روستاها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در شش ماه ابتدای سال اندازه کل سال گذشته به حساب دهیاریهای شهرستان خوسف اعتبار واریز شده است و اعتبار روستاهای فاقد دهیاری بایستی به صورت متمرکز و در راستای ایجاد پروژه شاخصی هزینه خواهد شد.

فرماندار شهرستان خوسف گفت: عشایر شهرستان خوسف با کمبودهای بسیار زیادی روبرو هستند که سعی می‌شود از این اعتبار برای تکمیل و ایجاد زیرساخت عشایر هزینه شود.

شفیعی افزود: اعتبارات تملک دارائی‌های شهرستان نسبت به سال گذشته ۶۳ درصد رشد داشته و با توجه به اینکه هنوز این اعتبار روی کاغذ و لازم است پیگیری‌های بیشتری برای تخصیص بیشتری داشته باشند تا بتوان قسمتی از مشکلات زیرساختی شهرستان را بتوان با این اعتبارات و اعتبارات ملی مرتفع کرد.

وی از اینکه منابع درآمدی دولت فروش نفت و مالیات بر ارزش افزوده است ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: پیش بینی می‌شود تخصیص اعتبارات  رشد چشمگیری داشته و از مدیران شهرستان درخواست می‌شود پیگیر جذب اعتبارات ملی در ادارات کل بوده و گزارش میزان تخصیص را به صورت مرتب برای فرمانداری ارسال نمایند.

شفیعی با بیان اینکه میزان تخصیص اعتبارات در شش ماهه اول  در بعضی سرفصل‌ها ۳۰ تا ۴۵ درصد بوده است، افزود: جذب اعتبارات ملی بیش از ۸۵ درصد اعتبارات دستگاه های اجرایی است که به صورت جد پیگیری شود.

وی  از مبادله موافقت نامه اعتبارات تملک دارائی‌ها تا انتهای هفته آینده خبر داد و افزود: تخصیص اعتبارات نیز در جهت تکمیل پروژه های در دست احداث هزینه شود.

فرماندار شهرستان خوسف از ساخت دهکده گردشگری در ورودی خوسف خبر داد و گفت: در راستای جذب گردشگر و بازاریابی صنایع دستی و فروش این محصولات این دهکده ساخته خواهد شد.

شفیعی از راه اندازی فرستنده دیجیتال در شهر خوسف خبر داد و افزود: ایجاد فرستنده دیجیتال با مشارکت دهیاری‌های ماژان و بصیران در این دو روستا نیز پیگیری خواهد شد و با توجه به قول مساعد معاون مدیر کل صداو سیمای استان در خصوص تجهیز این فرستنده ها در صورت ساخت اتاقک این کار که یکی از اولویت‌هاست که  اتمام خواهد رسید.