اسکان ۵۲۷ هزارمسافر در خراسان‌جنوبی/ یک میلیون نفراز جاذبه های گردشگری استان بازدید کردند معاون گردشگری میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی خبر داد:

اسکان ۵۲۷ هزارمسافر در خراسان‌جنوبی/ یک میلیون نفراز جاذبه های گردشگری استان بازدید کردند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی از اسکان ۵۲۷ هزار و ۱۶۲  مسافر نوروزی در استان طی نیمه نخست تعطیلات خبر داد و گفت:  در این مدت حدود یک میلیون نفر نیز از جاذبه های استان بازدید کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق ، مرتضی عربی، شب گذشته ۵ فروردین‌ماه، در جمع خبرنگاران اظهارکرد: برنامه های مفرح شاد و متفاوتی برای مسافران و مهمانان نوروزی در استان برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: از ۲۷ اسفند ماه تا پنجم فروردین ماه بیش از ۵۲۷ هزار و ۱۶۲ مسافر در هتل‌ها، مهمانپذیرها، اقامتگاه های بومگردی، زائر سراها، کمپ های موقت و مدارس اسکان داده شده اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با اشاره به فعالیت ۲۳ اقامتگاه بوم گردی استان طی ایام نوروز، بیان کرد: گردشگران با حضور در این اقامتگاه ها می توانند نوروزی متفاوت را با طعم خوش غذاهای سنتی و فضاهای تاریخی و سنتی روستاهای استان تجربه کنند.

عربی ادامه داد: اقامتگاه های بوم گردی استان روزانه ظرفیت بیش از ۶۵۰ مسافر را دارند.

وی اظهار کرد: دو هزار نفر در نیمه اول تعطیلات نوروزی در اقامتگاه های بوم گردی استان اسکان داده شده اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با اشاره به تخفیف های ویژه هتل‌های استان برای مسافران نوروزی، بیان کرد: هتل جهانگردی برای بازنشستگان ۵۰ درصد و سایر اقشار ۴۵ درصد و هتل سپهر ۳۳ درصد تخفیف در بخش اقامتی را برای مسافران نوروزی دارند.

عربی با بیان اینکه ظرفیت هتل و مهمانپذیرها نزدیک به سه هزار نفر در روز است، افزود: حدود یک میلیون نفر از جاذبه های گردشگری و تاریخی استان در نیمه اول تعطیلات بازدید کردند که بیشترین آمار بازدید مربوط به شهرستان طبس بوده است.

 وی با اشاره به شناسایی بیش از ۸۶۰ اثر تاریخی در استان، تصریح کرد: بیش از ۱۴۰ اثر مرمت شده و زمینه بازدید مسافران و گردشگران نوروزی فراهم شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی همچنین از توزیع ۱۰۰ هزار برشور معرفی جاذبه‌های گردشگری استان در بین مسافران و مهمانان نوروزی خبر داد و یادآور شد: ۱۰۰راهنما در بناهای تاریخی استان آماده راهنمایی مسافران و بازدیدکنندگان هستند.