استیضاح استاندار توسط مردم قاینات به دلیل تاخیر در انتصاب فرماندار/ پیگیری پروژه های قاین بدور ازجو سازی و منفعت طلبی امام جمعه قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه:

استیضاح استاندار توسط مردم قاینات به دلیل تاخیر در انتصاب فرماندار/ پیگیری پروژه های قاین بدور ازجو سازی و منفعت طلبی

امام جمعه قاین گفت:اگر انتخاب فرماندارشهرستان هنوز هم تاخیر داشته باشد ودراین هنگامه حساس و سرنوشت ساز شهر خالی از فرماندار باشد، قطعا مردم قاینات استاندار را در این زمینه استیضاح خواهند کرد.

 ،حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت سالگرد اقامه اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد با اشاره به انجام اموراتی که بعد از انتصاب ایشان در ستاد نماز جمعه شهرستان انجام گرفت، گفت: انتصاب امامان جمعه موقت قاین،فعال نمودن ستاد نمازجمعه و تغییر در برخی از ارکان ستاد و معرفی مسئول جدید ستاد نمازجمعه از جمله برنامه هایی بود که در طول چند ماه گذشته صورت گرفته است .

تذکر به مدیران به صورت خصوصی در وهله اول

وی ضمن تقدیر و تشکر از ائمه جمعه اسبق و سابق  قاینات مرحوم فاضل هرندی،مرحوم واعظی و حاجی آقای اصفهانی که علاوه بر سمت امامت جمعه شهرستان به عنوان یک مبلغ دینی و از چهره های خدوم قاینات هستند گفت: امامت جمعه نقش نظارتی وارشادی در امورات را برعهده دارد و بسیاری از کارهایی که در شهر اتفاق می افتد توسط نیروهای اجرایی باید انجام شود واگر ناهنجاری در سطح جامعه مشاهده شود اول در جلسات خصوصی تذکر و نصیحت لازم به مدیران مربوطه صورت می گیرد و فقط در صورت اضطرار برای تذکر از تریبون نماز جمعه استفاده می شود و هر مسئله به سادگی در نماز جمعه مطرح نمی شود .

اعمال سیاست و سیاست بازی  درقاین

وی گفت :برخی امور با تأخیر طولانی و نوعی اعمال سیاست و سیاسی بازی و سیاست زدگی در شهرستان همراه است که تأخیر ۸ ماهه در انتصاب مدیر آموزش و پرورش و تعویض زود هنگام فرماندار از این نمونه است .

امام جمعه قاین در همین بخش از سخنان خود افزود: اداره ی ۸ ماهه آموزش و پرورش بصورت سرپرستی ضربه فرهنگی قابل توجهی بر پیکر آموزش و پرورش شهرستان وارد کرد که در آینده نزدیک خود را نشان خواهد داد وچون مطالبه مردم ودغدغه اولیاء بود از سراجبار چندین مرتبه در خطبه های نماز جمعه تذکر داده شد.

تعویض فرماندار بعد ۵۵ روز ،شوک بزرگ بر جامعه قاینات

وی ادامه داد:همچنین تعویض اخیر فرماندار بعد از۵۵ روز و  اتمام دیدارها  و ارائه گزارش مسئولین دستگاه های اجرایی به وی که بایستی در پایان جلسات دیدار نتیجه گیری می شد شوک سختی بر جامعه شهرستان قاین وارد کرد لذا در خطبه های نماز جمعه به آن ورود کردم و به نمایندگی از مردم گلایه شهروندان را به محضر نماینده  محترم ولی فقیه در استان رساندم که ایشان هم شگفت زده شدند.

استیضاح استاندار توسط مردم قاینات به دلیل تاخیر در انتصاب فرماندار

امام جمعه قاین با گلایه از عدم معرفی فرماندار پس از تغییرات اخیر گفت:قاینات به لحاظ جمعیتی دومین شهر استان است وهنوز هم فرماندار برای آن معرفی نشده است و چون احساس می شود خسران سختی برجامعه قاینات وارد می شود مجبوریم چندین بار در خطبه ها متذکر شویم .

وی گفت: اگر انتخاب فرماندار هنوز هم تاخیر داشته باشد ودراین هنگامه حساس و سرنوشت ساز شهر خالی از فرماندار باشد قطعا مردم استاندار را در این زمینه استیضاح خواهند کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی و امام جمعه قاین در ادامه ی پاسخ به سئوالات خبرنگاران و با اشاره به مشکلات و مسائل فرهنگی شهرستان، راه برون رفت از وضعیت موجود را اقدام خیرخواهانه و با روحیه انقلابی و تعقل و اندیشه مدیران دانست و افزود :کارها باید در وقت لازم صورت گیرد و خلأهای موجود سریعاً پر شود تا ضرر و خسران کمتری متوجه شهروندان گردد .

وی همچنین با اظهار خرسندی از تلاش برای ایجاد شادی و نشاط در جامعه اسلامی ودر شهرستان قاینات گفت: شادی باید از هنجارهای دینی برخوردار باشد و نباید به هر قیمتی دنبال شود .

وی اضافه کرد:رقص و موسیقی لهو و لعب اگر سنتی هم باشد هیچ دلیلی بر مشروعیت آن نمی باشد و هر نوعش حرام شرعی است ،لذا لازم است بازنگری در این گونه برنامه ها در شهرستان توسط مسئولین امر صورت گیرد و در صورت ضرورت خردمندان و متفکران در شورای فرهنگ عمومی و شورای امر به معروف و نهی از منکر بایستی به آن بپردازند.

پیگیری پروژه های قاین بدور ازجو سازی و منفعت طلبی

حجت الاسلام رحمانی در مورد پروژه های نیمه تمام و بلاتکلیف شهرستان که مورد سئوال خبرنگاران بود نیز گفت: ۵۹ طرح و پروژه کلنگ زنی و نیمه تمام به دفتر گزارش شده است  و آمادگی داریم در صورت درخواست و نیاز مدیران مربوطه مطالبات مردم و گره گشایی از این پروژه ها را در سطح استانی و کشوری دنبال و پیگیری کنیم .

وی همچنین با اشاره به برخی کارشکنی ها در شهرستان افزود: هرگاه وارد طرح سایت فولاد ویا مسئله پادگان   شده ام واکنش های متفاوتی بروز داده شده است و مشکلات پروژه های نیمه تمام شهرستان با تعقل و تفکر و بدور از هرگونه جوسازی و منفعت طلبی از سوی دستگاه های اجرایی باید دنبال شود و در این راستا هر کس کار شایسته ای انجام دهد باید به طورشایسته و در خور شأن کارش  مورد تقدیر قرار گیرد .

امام جمعه قاین در خصوص مسائل مطرح شده از سوی اهالی  محترم خضری دشت بیاض درباره مسئله آب فولاد گفت: براساس مطالعات انجام شده در مجموعه منطقه بزرگ نیمبلوک(جلگه)حدود ۱۱۷ حلقه چاه به جز ۳ حلقه مربوط به فولاد وجود دارد و ابراز نگرانی اهالی محترم خضری ودشت بیاض  ودلائلی که که تا به اکنون بیان داشته اند محکمه پسند نیست و پیشنهاداتی هم که ارائه می دهند از قبیل تهیه آب از دریای عمان یا دشت چاهک وموسویه و یا دشت اسفدن و …  خرد پسند نمی باشد.

حجت الاسلام رحمانی  با بیان این که گمان می رود ابراز مخالفت اهالی محترم خضری یک مسئله منطقه ای  ورقابتی است گفت: زیرا معنی ندارد که تمام اهالی خضری مخالف فولاد و تمامی اهالی نیمبلوک موافق فولاد باشند چه این که  همان طور که اعلام شد در منطقه مجموعا ۱۱۷ حلقه چاه عمیق وجود دارد که ۳۵ حلقه آن  مربوط به منطقه محمد آباد،۳۸ حلقه مربوط به نیمبلوک و ۴۴ حلقه  مربوط به خضری ودشت بیاض است .

وی ادامه داد: واین چگونه می شود که مالکان ۷۳ حلقه چاه که مربوط به محمدآباد و نیمبلوک ،هیچ گونه مخالفت و دغدغه خاطری نداشته باشند ولی  مالکین چاههای خضری که ۴۴  حلقه چاه است این همه حساس باشند؟؟ ویا چرا متولی چاههای آب شرب منطقه یعنی اداره آب وفاضلاب روستایی حساسیتی از خود بروز نمی دهد وفقط شورای محترم خضری، آن همه راجع به چاههای شرب منطقه ابراز دغدغه دارند و دلسوزی می کنند؟!!

وی با بیان این که در منطقه دشت نیمبلوک ساعتها با فردی خبره و آشنا به منطقه تحقیقات میدانی در خوری داشته ام ،گفت:اگر کارشناسان یک مطالعه دقیقی داشته باشند می توانند با کمترین هزینه و ایجاد سدی بر روی بند معروف به “بند خروس” نسبت به کنترل سیلاب آن ناحیه اقدام کنند تا هم تظمینی برای تامین آب چاههای منطقه باشد و هم مورد استفاده فولاد قرار بگیرد زیرا با ایجاد چنین سدی در حاشیه ورودی جاده محمد آباد ۲۰ کیلومتر در میانگین سه کیلومتر ودر عمق حدود ۵ متر آب ،آب پس می زند و ذخیره می گردد و می تواند منبع غنی ای برای آب چاههای منطقه به وجود آید.

 

 

امام جمعه  در پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص عدم شرکت در جلسه میز توسعه ای که به همت شورای شهر قاین برگزار شد گفت: فلسفه برگزاری این میز توسعه که عبارت از وحدت وسپس خدمت اعلام شده بود مورد تردید بنده بود و اگر از عمق اختلاف فکری مدعوین بزرگواروریشه های آن ،  شورای محترم هم آگاه بود شاید همان عقیده بنده را پیدا می کرد و زحمت برگزاری آن را نمی کشید ، مگر این که بخواهیم دراین گونه جلسات به ارائه یک تصویر که حاکی از یک وحدت ظاهری است بسنده کنیم.

وی ادامه داد: اصولا نباید از امامت جمعه یک شهر توقع داشت که درهر جلسه ای که توسط فرد یا افرادی تشکیل  می شود حتماباید شرکت کند زیرا شرکت در برخی از جلسات به سود و مصلحت جامعه نمی باشد.

حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:براساس تجربیاتی که داشتم ،این جلسات را منشاء خیر  وبرکت  نمی دیدم وبه همین دلیل بنای شرکت در آن را نداشتم.

وی گفت: از حُسن اتفاق این جلسه با تودیع ومعارفه فرماندار هم همراه شد واگر بنای شرکت هم داشتم ، خود مانعی هم برای حضورم گردید.

حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خوددر باره پروژه های اجراشده ودر حال اجرای شهرداری هم سخنانی را بیان کرد و از آنجا که بعد از چند ساعت از نشست خبری از نزدیک به همراه شهردار و ریاست شورای شهر  از مجموعه پروژه ها بازدید به عمل آورد وبنا به صحبت امام جمعه قاین در حال حاضر مطالبی که در نشست خبری راجع به امورات شهرداری مطرح شد از حَیّز انتفاع خارج می باشد و لذا نیازی به ذکر آنها نیست.

امام جمعه قاین در ادامه  با اشاره به سبک زندگی خود و ادامه کار کشاورزی پس از انتصاب امام جمعه قاین گفت از روحانیون تقاضا داشته ام که باید سطح زندگی خود را در سطح زندگی متوسط مردم قرار دهیم،.چرا که نوع رفتار و زندگی ما روحانیون بسیار مورد توجه اقشار مختلف است.

علی کاظمی مسئول ستاد نماز جمعه قاین نیز با اشاره به نقش مؤثر رسانه ها در جامعه از اصحاب رسانه خواست این ستاد را که قرارگاه فرهنگی نماز جمعه می باشد را در جهت گسترش کمی و کیفی اقامه فریضه الهی – سیاسی نماز جمعه، ارتقاء سطح آگاهی جامعه و قشر جوان، انسجام و اتحاد، پاسداری از اصول و ارزش های انقلاب اسلامی یاری کنند .

کاظمی راه اندازی سایت ستاد نماز جمعه، تأمین سرویس ایاب و ذهاب متقاضیان روستاهای حومه شهر قاین، طرح پزشک آدینه، بهبود امکانات رفاهی نمازگزاران، تلاش برای ایجاد جاذبه و جذابیت در نماز جمعه و استفاده از شورای مشورتی و رابطین ادارات را از مهمترین برنامه های ستاد برشمرد و قدردانی شایسته از مدیران تلاشگر را یادآور شد.