استمرار طرح تشدید نظارت برتوزیع وعرضه فرآورده های خام دامی ویژه ماه مبارک رمضان در نهبندان رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت :

استمرار طرح تشدید نظارت برتوزیع وعرضه فرآورده های خام دامی ویژه ماه مبارک رمضان در نهبندان

به گزارش خیر شرق ،محمد راه انجام با اشاره به اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی ویژه ماه مبارک رمضان در این شهرستان اظهار داشت: این طرح با هدف تضمین کیفیت و سلامت مواد غذایی موجود در سطح بازار به مدت یک ماه اجرا می شود.

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان افزود: اکیپ‌های این طرح متشکل از یک اکیپ ثابت و یک اکیپ سیار در دو شیفت کاری به مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در سطح شهرستان مراجعه و نسبت به بازرسی از این مراکز اقدام می کنند.

وی تصریح کرد: از ابتدای شروع این طرح ۲۰ کیلوگرم آلایش مرغ به دلیل منقضی شدن تاریخ مصرف و شرایط نامناسب نگهداری ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج شد و همچنین چند خودرو حمل ماهی که اقدام به فروش ماهی در سطح شهرستان می کردند به دلیل شرایط نامناسب عرضه از فعالیت آنها جلوگیری شد.

راه انجام از شهروندان خواست تا تمام فرآورده‌های خام دامی مورد نظر خود را از مراکز مجاز و معتبر تهیه کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه دامپزشکی، مراتب را از طریق شماره تماس ۳۲۶۲۲۳۵۷ به ستاد تشدید کنترل و نظارت بهداشتی مستقر در شبکه دامپزشکی نهبندان اطلاع دهند.