استفاده از کرم ضد آفتاب در تمام روزهای سال ضروروی است

استفاده از کرم ضد آفتاب در تمام روزهای سال ضروروی است

یک متخصص پوست، زیبایی و ليزر در خراسان‌جنوبی با تاکید بر استفاده هر روزه از ضد آفتاب گفت: ا ستفاده از ضد آفتاب‌ها در روزهاي ابري نیز مانند روزهاي آفتابي ضروري است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا رضاقادري در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی  با تأیید کرد بر استفاده‌ هر روزه ازکرم ضدآفتاب اظهارکرد: حدود ۲۰ تا ۳۰ دقيقه قبل از خروج از منزل بايد از ضد آفتاب استفاده کرد، دليل اين مسئله این است که حدود نيم ساعت طول مي‌کشد تا ضدآفتاب جذب پوست شده و اثر آن آغاز شود .

وی با بیان اینکه در صورت قرار گرفتن در مقابل آفتاب بايد حداقل هر يک تا ۳ ساعت ضدآفتاب را تجديد کرد، افزود: استفاده از ضد آفتاب‌ها در روزهاي ابري نیز مانند روزهاي آفتابي ضروري است.

قادری ادامه داد: در روزهاي برفي نيز بايد از ضد آفتاب‌هاي بسيار قوي‌تر استفاده کرد چرا که برف ۹۰ درصد اشعه آفتاب را بيشتر منعکس مي‌سازد.

وی بیان کرد: استفاده نکردن از هيچ گونه ماده آرايشي يا کرم ديگري روي ضد آفتاب نکته مهمي است که بايد آن را جدي گرفت چرا که اين اقدام اثر ضد آفتاب را کاهش مي‌دهد .

این عضو هیات بورد چندین ژورنال بین‌المللی و درماتولوژی در آمریکا اظهار کرد: ضدآفتاب‌هايي که ضدآب هستند، نسبت به بقيه انواع  ضدآفتاب‌ها در برابر عرق کردن دوام و اثر بهتري دارد و براي استفاده در فصل شنا مناسب است.

قادری با بیان اینکه اشعه آفتاب، اثرات مفیدی نیز دارد، افزود: مهم‌ترین اثر مثبت اشعه آفتاب، تولید فرم اولیه ویتامین دی در پوست است که در نهایت در کلیه تبدیل به فرم فعال آن می‌شود که نقش مهمی در متابولیسم کلسیم، فسفر و نقش‌های حیاتی دیگر در سیستم‌های مختلف بدن دارد.

وی در خصوص پژوهش‌های جدید در این مورد ادامه داد: جدیدترین یافته‌های پژوهشگران در این زمینه که در آگوست ۲۰۱۷ منتشر شده نشان داده که با استفاده از فناوری نانو می‌توان به ضدآفتاب‌هایی با کیفیت بسیار بالاتر و اثربخشی بهتر دست یافت.

این متخصص پوست، زیبایی و لیزر بیان کرد: همچنین این پژوهش‌ها نشان داد که کرم‌های ضدآفتاب حاوی ذرات نانو naringenin  بسیار موثر بوده‌اند .

قادری اظهار کرد: یک پژوهش دیگر که اخیرا  بطور مشترک  توسط پژوهشگران آلمانی و دانشگاه استنفورد در آمریکا  انجام شد، نشان داد که حدود ۹۰ درصد از ملانوما به علت قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش (UV) نور خورشید ایجاد می‌شوند و بنابراین قابل پیشگیری هستند.

وی تصریح کرد: در این بررسی مشخص شد که با استفاده از نصب نرم افزارهای تصویری در تلفن‌های هوشمند و با آگاهی بخشی و هشدارهای مربوط در این زمینه می‌توان از شیوع  این سرطان خطرناک و کشنده پوست کاست.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در این نرم افزار بر استفاده منظم از ضدآفتاب‌ها و حفاظت پوست در مقابل خطرات ناشی از نور خورشید از سنین کودکی تاکید شده است، یادآور شد: با توجه به علاقه روزافزون نوجوانان به استفاده از تلفن‌های هوشمند این تغییر رفتار مثبت و فرهنگ محافظت از پوست در مقابل آفتاب قابل پیش بینی بود.

انتهای پیام