از پایان آبان؛ مبلغ مستمری افزایش یافته مددجویان کمیته امداد به حساب یارانه واریز نمی‌شود؛

از پایان آبان؛ مبلغ مستمری افزایش یافته مددجویان کمیته امداد به حساب یارانه واریز نمی‌شود؛

ئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از مصوبه جدید دولت درخصوص چگونگی واریز مستمری مددجویان خبرداد و گفت: از پایان آبان ماه، مبلغ مستمری مددجویان به جای حساب یارانه‌ای، به حساب مستمری آنها واریز می‌شود.

پرویز فتاح با اعلام این خبر، درباره تاثیر اقدامات انجام شده بویژه افزایش مستمری ها در کاهش فقر مطلق اظهار کرد: با همکاری دولت و مجلس در سال جاری بر میزان مستمری های دریافتی مددجویان نهادهای حمایتی افزوده شد که اثرات مثبتی داشت، اما افراد بسیاری خارج از جامعه هدف ما قرار دارند که گرفتار فقر هستند.

وی افزود: باید به شعار دکتر روحانی مبنی بر رفع فقر مطلق پرداخته شود. برای تحقق این امر لازم است ابعاد مختلف، هزینه‌ها، آمار و منابع تامین آن مشخص شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) درباره واریز مستمری‌ها از طریق حساب یارانه‌ای مددجویان نیز گفت: در هفت ماه اخیر اینگونه بود و مستمریها که افزایش یافت، به حساب یارانه مددجویان واریز می‌شد، اما این روش تغییر خواهد کرد.

فتاح ادامه داد: هفته گذشته در جلسه کمیسیون اقتصادی دولت مصوب شد که از پایان آبان ماه، این مبالغ به حساب مستمری های کمیته امداد و مددجویان واریز شود. این موضوع در دولت هم تصویب می شود و از ماه آینده دیگر مستمری ها به حساب یارانه‌ای واریز نخواهد شد بلکه به حساب خود مددجویان پرداخت می‌شود.