ارتباط بین روابط عمومی ها و خبرنگاران تقویت شود؛ مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی:

ارتباط بین روابط عمومی ها و خبرنگاران تقویت شود؛

عباسعلی بهاری، عصر روز چهارشنبه در نشست خبری با موضوع « روابط عمومی و چشم انداز پیش رو » در بیرجند افزود: آموزش خبرنگاری برای خبرنگاران و روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان پیش بینی شده که ۲ سطح این آموزش ها به شکل مشترک و سطح سوم تا ششم به شکل تخصصی و جداگانه برگزار می شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، بهاری یادآور شد: در این دوره های آموزشی از اساتید استانی و کشوری استفاده می شود.
وی تصریح کرد: روابط عمومی های دستگاه های اجرایی سیاسی عمل نمی کنند اما بخشی که مربوط به ابلاغ سیاست های دولت است پیگیری می شود و هر دولت که از مردم رای گرفته و قول هایی به مردم داده باید آن را عملیاتی کند.
وی اضافه کرد: همه دستگاه ها در چارچوب سیاست های ابلاغی دولت حرکت می کنند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: روابط عمومی ها در تحقق برنامه های اقتصادی،فرهنگی،سیاسی و اجتماعی دولت کمک کنند.
بهاری گفت: در حال حاضر روابط عمومی ها در جایگاه واقعی خود قرار ندارند، نبود تخصص در این حوزه از مهم ترین مشکلات است.
وی افزود: وقتی مسئول روابط عمومی تخصص لازم در حوزه خود نداشته باشد مدیر دستگاه هم به او نگاه کارشناس ندارد.
وی اظهار کرد: در بعضی موارد مدیر یک دستگاه اجرایی به جای بکارگیری نیروی متخصص و زبده در بخش روابط عمومی، از نیروی معترض و غیرکارآمد درا ین حوزه استفاده می کند.
وی یادآور شد: مسئول روابط عمومی نباید هر نیرویی را بکارگیرد، نیروی معترض یا نیرویی که با او برخورد شده انگیزه لازم برای کار را ندارد.
وی تصریح کرد: جایگاه روابط عمومی با وجود نیروهای غیرکارآمد به یک جایگاه پایین تر نزول می کند و مسئول روابط عمومی با رایزنی با مدیر دستگاه خود، از ورود نیروی غیرکارآمد به بخش روابط عمومی جلوگیری کند.
وی اضافه کرد: استمرار دوره های آموزشی برای روابط عمومی دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی ادامه دارد تا در آینده این بخش به جایگاه واقعی خود برسد.