ارائه کارت اعتباری ۵میلیون تومانی به روستاییان؛

ارائه کارت اعتباری ۵میلیون تومانی به روستاییان؛

خسرو فرهی طی بازدید از نمایشگاه مطبوعات  درباره سرویس های جدید پست بانک گفت: پست بانک ایران با استقبال صورت گرفته بستری مناسب را برای گسترش و توسعه خدمات خود در اختیار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، وی از ارائه خدمت جدیدی به روستاییان کشور خبر داد و افزود: طی روزهای آتی این بانک رونمایی از یک کارت اعتباری روستایی را در دستور کار خود دارد.

فرهی در تشریح خدمت این کارت گفت: از طریق این کارت روستاییان می‌توانند اعتباری متناسب با فعالیت‌های خود دریافت کنند. سقف اعتبار این کارت‌ها در گام اول ۵ میلیون تومان است و قرار است در گام‌های بعدی این سقف اعتبار تغییر کند. همچنین این اعتبار به صورت یک اعتبار دائمی که قابل شارژ است و خصوصیت دیگر آن این است که با پرداخت اقساط مجددا شارژ می شود.

مدیرعامل پست بانک ادامه داد: از دیگر خدمات این بانک طراحی یک اپلیکیشن موبایلی که بخشی از آن مربوط به خدمات بانکی در روستا است و انتقال وجوه، شارژها  و سایر فعالیت‌های بانکی را با سادگی بیشتر و بدون هزینه برای روستائیان را می‌توان از جمله خدمات آن نام برد.

وی درباره میزان پیشرفت ارائه خدمات در باجه‌های خدمات روستایی پست بانک نیز گفت: پست بانک با توجه به عهدی که به قانون گذار و بانک مرکزی داشته است می‌بایست پوشش صد در صدی خدمات را در کشور ایجاد کند. البته این حضور صد در صدی تنها فیزیکی نیست، بلکه حضور حتی در سطح دهستان‌ها برای ارائه خدمات مختلف بانکی است. به طور نمونه در بیش از ۱۰۰۰ روستای کشور طی ماه‌های منتهی به مهرماه ۱۰۰۰ دستگاه خودپرداز این بانک نصب شده که اغلب آن‌ها در مناطق صعب العبور بوده است.

مدیر عامل پست بانک میزان مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های روستایی را چشمگیر عنوان کرد و خاطر نشان کرد: هر چند که خدمات بانکی این بانک به صورت وسیع توسط پست بانک ارائه می‌شود اما اجرای این امر به صورت صد در صد توسط ساکنین روستاها و فارغ التحصیلان آن‌ها و پس از گذراندن آموزش‌های لازم و ارائه تسهیلات به آن‌ها صورت گرفته است.