ادامه ساخت دانشکده پرستاری قاین، نیازمند تأمین زیرساخت‌ها است رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین:

ادامه ساخت دانشکده پرستاری قاین، نیازمند تأمین زیرساخت‌ها است

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین گفت: اخذ مجوز ادامه ساخت دانشکده پرستاری قاین مستلزم همکاری مسئولین شهرستان در زمینه فراهم ساختن زیرساخت‌ها است و اگر این امر فراهم نشود، دیگر هیچ امیدی برای ادامه روندکار وجود نخواهد داشت .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی ، حمیدی، روز گذشته(۱۵ آبان‌ماه)، در جلسه بررسی مسائل و مشکلات و نحوه تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز دانشکده پرستاری قاین اظهارکرد: استارت دانشکده پرستاری قاین با ۲۰ دانشجو در سال ۸۸ زده شد .

وی افزود: در ۳۰ تیرماه ۸۹  نیز مجوز ساختمانی این دانشکده اخذ شد و در  سال ۹۰ با پیش‌بینی دو میلیاردو۸۰۰ میلیون تومان با زیربنایی معادل ۳۲۰۰ مترمربع و در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار کار ساخت این پروژه آغاز شد .

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین با بیان اینکه حدود ۹۶۰ میلیون تومان تا کنون در این ساختمان هرینه شده است، تصریح کرد: این پروژه با ۱۵درصد پیشرفت فیزیکی در سال ۹۲ به دلیل فراهم نبودن زیرساختها و فاصله از شهر به حال خود رها شده است .

حمیدی با بیان اینکه دربازدید کارشناسان برنامه و بودجه کشور به شهرستان با ادامه کار مخالفت می‌شود، اظهار کرد: در سفراول وزیر بهداشت به شهرستان و بازدید از این پروژه به دلیل فراهم نبودن زیرساختها وزیر با ادامه کار مخالفت می‌کند .

وی ادامه داد: درسفر دوم وزیر بهداشت و پس از پیگیری‌های زیاد مسئولین شهرستان، موافقت‌نامه دانشکده پیراپرشکی با بودجه مستقل گرفته می‌شود و در حال حاضر در شورای گسترش است .

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین بیان کرد: در آخرین جلسه‌ای که با دکتر لاریجانی داشته‌ایم قرار شده است دانشکده پیراپزشکی بیرجند با همه زیرمجموعه‌ها به قاین منتقل شود و به بیرجند نیز مجوز رشته‌های PHD داده شود و یک ماه به معاونت آموزشی دانشگاه بیرجند مهلت داده‌اند که هنوز این اتفاق نیفتاده است .

حمیدی ادامه داد: برای مجوز دانشکده سوم، فضای فعلی ساختمان دانشکده پرستاری قاین امکان افزایش ساختمانی ندارد و لذا درخواست ما از همه مسئولین این است که در زمینه زیرساختهای ساختمان رها شده دانشکده پرستاری همکاری داشته باشند تا در بازدیدی که مسئولین وکارشناسان وزارت بهداشت خواهند داشت بتوانیم با فراهم کردن زیرساختها نظر مثبت آنها برای ادامه کار در ساختمان رها شده‌ای که امکان گسترش ساختمانی وجود دارد، فراهم شود .

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشکده پرستاری قاین در هفت رشته و با ۵۵۰ دانشجو فعال است، اظهار کرد: دانشکده بهداشت را نیز در دستور کار داریم که مقدمات دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان فراهم شود و اگر این امکانات فراهم نشود و”نه”مسئولین وزارت بهداشت را به ادامه کار ساختمان رها شده دانشکده پرستاری  داشته باشیم، دیگر هیچ امیدی برای ادامه روند کار وجود نخواهد داشت .

بیکی، معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرمانداري شهرستان قاینات نیز در این جلسه بیان کرد: با توجه به اجراي طرح تحول سلامت توسط دولت يازدهم و فراهم نمودن زيرساخت‌هاي لازم در حوزه بهداشت و درمان، اين سال‌ها، سال‌هاي طلايي براي حوزه بهداشت و درمان بوده است .

وی افزود: اگر در آغاز هر پروژه‌اي کار کارشناسي درستي صورت نپذيرد؛ آن پروژه تا به انتهاي كار برسد، با چالش‌ها و مشكلات زيادي  مواجه خواهد بود .

معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرمانداري شهرستان قاینات ادامه داد: يکي از مهم‌ترين خواسته‌هاي ديرينه مردم و مسئولين شهرستان، اخذ مجوز و راه‌اندازي دانشگاه علوم پزشكي در شهرستان قاینات است .

بیکی اظهار کرد: لذا تحقق اين امر مستلزم وجود زيرساخت‌هاي لازم در حوزه بهداشت و درمان، از جمله دانشكده پرستاري است كه بايد همه با فراهم کردن زيرساخت‌هاي لازم، امکان فعالیت مجدد دانشکده رها شده پرستاری قاین را فراهم کنیم .

وی افزود: اعتباراتی برای برخی از زیرساخت‌ها از جمله آب و برق گذاشته شده است و با همکاری تمامی مسئولین شهرستان، راهکارهای موقت برای تلفن و گاز نیز ارائه شده است و امیدواریم مسئولین استانی وکشوری نیز همکاری خوبی در زمینه راه‌اندازی مجدد دانشکده پرستاری قاین داشته باشند .

معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرمانداري شهرستان قاینات یادآور شد: تمام سعی و تلاش خود را برای فراهم کردن زیرساخت‌های دانشکده پرستاری قاین خواهیم گذاشت .