ادامه انتقادهای سیاستداران کرد از همه پرسی

ادامه انتقادهای سیاستداران کرد از همه پرسی

عادل عزیز عضو پارلمان کردستان عراق از فراکسیون جنبش تغییر در صفحه شخصی خویش در فیس بوک نوشت: مسعود بارزانی بخاطر باقی ماندن در سمت خود مردم کردستان عراق را به سوی سرگردانی و قحطی برد و حالا بعد از این همه مصیبت تصمیم گرفته است نتایج همه پرسی را ابطال کند.
وی افزود: تمام جهان خواهان عدم برگزاری همه پرسی شد چون می دانستند آنها مردان دولت و رهبری نیستند اما آنها این کار را کردند.
به نوشته این عضو کرد پارلمان اقلیم کردستان عراق، رهبران کرد عراقی بنام استقلال مردم را فریب دادند و حالا مسعود بارزانی می خواهد آرای مردم کردستان عراق را ابطال کند.
این برداشت عادل عزیز در واکنش به بخشی از اظهارات اخیر مسعود بارزانی در باره ضرورت انجام گفت وگو ها با بغداد، عدم اعلام جدایی فوری در پی همه پرسی و نیز تبادل نامه با ایاد علاوی و استقبال از طرح ابتکاری اوست که از آن به عنوان عقب نشینی بارزانی تعبیر شده است.
در همین حال ، شوان داودی عضو کرد پارلمان عراق نیز اتحادیه میهنی را اصلی ترین بازنده همه پرسی دانسته و گفته که این حزب کرد عراقی نه تنها دوستی ایران و حمایت این کشور را از دست داده ، بلکه مناطق مورد منازعه و از جمله کرکوک را که بطور سنتی در کنترل خود داشت را نیز از دست داده است.
همه پرسی کردستان عراق دوشنبه گذشته در میان مخالفت های گسترده منطقه ای ، بین المللی و داخلی برگزار شد.