اختصاص ۸۰ میلیون تومان برای مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس بیرجند؛

اختصاص ۸۰ میلیون تومان برای مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس بیرجند؛

رئیس سازمان اتوبوسرانی بیرجند و حومه گفت: ۸۰ میلیون تومان برای مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس، ۲۳۰ میلیون تومان بابت خرید ایستگاه‌های مکانیزه و سرتابلوها تخصیص یافته است.

محمد غلام‌پور با اشاره به فعالیت ۱۰۰ اتوبوس در بیرجند و حومه، گفت: ۱۰ اتوبوس دیگر نیز آماده به کار هستند تا در مواقعی که برای هر کدام از اتوبوس‌های فعال مشکلی پیش آید از این اتوبوس‌ها جایگزین شوند.

وی ادامه داد: در زمینه بازسازی اتوبوس‌ها دولت امسال ۲۴۰ میلیون تومان برای این امراختصاص داد که با این مبلغ شش اتوبوس بازسازی شد.

رئیس سازمان اتوبوسرانی بیرجند و حومه با اشاره به اینکه در حال‌حاضر به لحاظ کمی کمبود اتوبوس نداریم، تصریح کرد: به لحاظ کیفی اتوبوس‌های فعال کیفیت مطلوبی ندارند.

غلامپور در ادامه با اشاره به افزایش ۸ درصدی تعرفه اتوبوس‌ها در سال آینده، افزود: این پیشنهاد در حال‌حاضر به شورا رفته ولی هنوز ابلاغ نشده است.

وی تصریح کرد: این افزایش تعرفه در راستای رفاه کارگران است در حالی که با توجه به افزایش تورم و دستمزد کارگران افزایش تعرفه باید بیشتر از این میزان باشد اما جبران این هزینه‌ها از سوی شهرداری با پرداخت یارانه انجام می‌شود.

رئیس سازمان اتوبوسرانی بیرجند و حومه با اشاره به برنامه‌های سازمان اتوبوسرانی برای ایام عید، گفت: خط‌کشی ایستگاه‌های اتوبوس، رنگ‌آمیزی و مرمت ایستگاه‌های اتوبوس، تعمیر و تعویض سرتابلوهای ایستگاه‌‌های اتوبوس، مناسب‌سازی تعدادی از ایستگاه‌های اتوبوس ویژه معلولین در خیابان‌‌های معلم، مدرس، طالقانی، خرید پنچ دستگاه ایستگاه مکانیزه و ۱۵ ایستگاه معمولی و نصب در مناطق شمال شهر از جمله برنامه‌های سازمان اتوبوسرانی است.

غلامپور با اشاره به اینکه مناسب‌سازی اتوبوس‌ها ویژه معلولین و نصب ایستگاه‌های معمولی و مکانیزه و نصب سرتابلو ایستگاه اتوبوس از محل اعتبارات دولت انجام می‌شود، تصریح کرد: ۸۰ میلیون تومان برای مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس، ۲۳۰ میلیون تومان بابت خرید ایستگاه‌های مکانیزه و سرتابلوها تخصیص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: اختصاص اعتبار از سوی دولت برای سازمان اتوبوس‌رانی برای اولین بار اتفاق افتاد که بیانگر توجه ویژه دولت به حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری است.