اختصاص ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغالزایی درمیان؛ رییس نیاد مستضعفان کشور در درمیان:

اختصاص ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغالزایی درمیان؛

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بیان اینکه روستاییان توانایی بی نظیری در تولید و اشتغال کشور دارند، گفت: ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغالزایی مناطق روستایی شهرستان درمیان اختصاص می یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد سعیدی کیا در مراسم اهدای اسناد اراضی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به مردم واجدشرایط درمیان افزود: سهیمه امسال این شهرستان ۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی مشخص شد که برای گشایش در کار مردم این منطقه مرزی و محروم، بنیاد مستضعفان سه میلیارد تومان دیگر نیز به این شهرستان پرداخت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در جذب تسهیلات اشتغالزایی مناطق روستایی موفق عمل کرده است، اضافه کرد: این تسهیلات در تمام بخش های مختلف صنعت، خدمات، دامپروری و کشاورزی پرداخت می شود به شرطی که طرح های ارائه شده توجیه اقتصادی داشته باشند.
وی با اشاره به واگذاری اسناد اراضی بنیاد مستضعفان به مردم هم اظهار امیدواری کرد که این اسناد باعث آرامش مردم و پشتوانه کارهای اقتصادی آنان باشد.
سعیدی کیا افزود: این اسناد بر اساس سفارش مقام معظم رهبری و آیین نامه مصوب بنیاد مستضعفان به مردم تقدیم می شود.
نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه شهرستان درمیان از محرومیت های زیادی رنج می برد، گفت: مردم شیعه و سنی این منطقه بدون هیچ گونه اختلاف مذهبی با وحدت و آرامش کنار یکدیگر زندگی می کنند.
حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی بیان کرد: مردم این شهرستان به دلیل محرومیت توان بازپرداخت تسهیلات ارزان قیمت را هم ندارند که باید مسئولان این موضوع را مدنظر قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان در چند سال اخیر مساعدت های زیادی به مردم این منطقه داشته است، گفت: خدمات بنیاد مستضعفان به مردم درمیان در چند سال اخیر بی سابقه بوده است.