اختصاص ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به استان؛

اختصاص ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به استان؛

محمد سنجری عصر امروز در کارگروه اشتغال استان خراسان جنوبی اظهار داشت: از ابتدای امسال ۱۷۳ مجوز اشتغال مشاغل خانگی در استان صادر شده است.

وی از اختصاص ۸۰ درصد منابع مشاغل خانگی به طرح‌های پشتیبان خبر داد و افزود: در راستای اجرای طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان ۲ هزار و ۲۵ نفر به کارگمارده شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: در این طرح  تاکنون ۳ هزار و ۲۲۳ نفر به عنوان کارورز و ۲۶۳ نفر نیز واحد پذیرنده کار ثبت‌نام کردند.

سنجری با اشاره به اینکه امسال خراسان جنوبی ۱۰ هزار و ۲۳۳ نفر تعهد اشتغال دارد تصریح کرد: تاکنون ۲۷ درصد تعهد اشتغال خراسان جنوبی محقق شده است.

وی از ثبت ۲ هزار و ۷۷۵ نفر شغل توسط ۲۳ دستگاه اجرایی استان در سامانه رصد خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به خراسان جنوبی اختصاص یافت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی یادآور شد: این اعتبارت بین دو بانک ملی با مبلغ ۴ میلیارد تومان و بانک صادرات با ۲۰ میلیارد تومان توزیع شد و تاکنون ۲۵ درصد اعتبارات بانک صادارت ابلاغ و تخصیص پیدا کرده است.

سنجری با بیان اینکه اعتبارات اشتغالزایی کمیته امداد ۳۵ میلیارد تومان است که تاکنون ۲۹ میلیارد تومان ابلاغ شده است، افزود: در حال حاضر ۵۶۳ طرح به بانک‌های عامل معرفی شده است که در این راستا تاکنون به ۴۳ طرح تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی مجموع اعتبارات اشتغالزایی بهزیستی را ۱۳ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در این راستا از این تسهیلات  ۷ میلیارد تومان ابلاغ و ۴۲۲ طرح به بانک‌ها معرفی شده است.

سنجری با بیان اینکه تاکنون به ۱۸ طرح تسهیلات پرداخت شده است بیان کرد: اعتبارات اشتغالزایی نسبت به سال گذشته ۲٫۵ برابر شده است و سیستم بانکی باید جدی‌تر و سریع‌تر نسبت به سال قبل نسبت به پرداخت تسهیلات به متقاضیان اقدام کنند.