احیای صنایع دستی فراموش شده نیازمند اختصاص تسهیلات است

احیای صنایع دستی فراموش شده نیازمند اختصاص تسهیلات است

فرماندار بیرجند با بیان اینکه توسعه اشتغال روستایی و احیای صنایع دستی فراموش شده نیازمند تسهیلات هستند، گفت: امید است بتوانیم نیازهای تسهیلاتی آنان را تامین کنیم تا   هنرمندان بدون دغدغه مالی وقت خود را برای آموزش و بازاریابی بگذارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی ،علی ناصری شب گذشته (۱۹ آذرماه) در جمع خبرنگاران در بازدید از  نمایشگاه ملی صنایع دستی و هنرهای سنتی در استان بیان کرد: حضور تعاونی‌ها در بحث‌های اشتغال‌های روستایی و خانگی در حوزه صنایع دستی بسیار رضایت بخش است.

وی با بیان اینکه صنایع دستی در ایجاد اشتغال نقش بسزایی دارد، اظهار کرد: باید صنایع دستی استان با بازاریابی و ارائه مشاوره به تولیدکنندگان در بازارهای جهانی و کشورهای همسایه عرضه و صادر شود.

ناصری ادامه داد: توسعه اشتغال کار یک دستگاه اجرایی نیست و میراث فرهنگی کار تخصصی را انجام می دهد و زیربنا را باید تعاون و صندوق کارآفرینی امید و سایر سازمان‌های مرتبط  با حوزه اشتغال فراهم کنند.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در زمینه هنرهای دستی بسیار موفق است، افزود: اگر بهترین کالا را تولید اما نتوانیم بازار پیدا کنیم سرخوردگی برای هنرمندان و صنعتگران ایجاد خواهد شد.

فرماندار بیرجند با بیان اینکه توسعه اشتغال روستایی و احیای صنایع دستی فراموش شده نیازمند تسهیلات هستند، گفت: امید است بتوانیم نیازهای تسهیلاتی آنان را تامین کنیم تا  هنرمندان بدون دغدغه مالی وقت خود را برای آموزش و بازاریابی بگذارند.

وی با اشاره به نقش بارز نمایشگاه‌ها در معرفی محصولات تولیدی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم بازاریابی و بازارسازی را آن بخشی که متعلق به دستگاه‌های اجرایی است، انجام دهند و بخشی که مربوط به تولیدکنندگان است به روز باشند و با سلایق مصرف کننده آشنا شوند تا بتوانند جای خود را در بازارهای دنیا باز کنند.