اجرا ی ۴۰۰ طرح عمرانی به همت دولت تدبیر و امید در درمیان؛ فرماندار درمیان

اجرا ی ۴۰۰ طرح عمرانی به همت دولت تدبیر و امید در درمیان؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد بشیری زاده روز سه شنبه در دیدار با مسئولان ادارات شهرستان به مناسبت هفته دولت افزود: با توجه به نگاه راهبردی دولت به مناطق کمتر توسعه یافته این طرح ها در زمینه های خدماتی، کشاورزی، آموزشی، بهداشتی، راه و شهرسازی، فرهنگی و مسکن اجرا شد.
وی گازرسانی به شهرهای اسدیه و قهستان، آسفالت راه های روستایی، اجرای طرح هادی و بهسازی روستاها، لوله گذاری اراضی کشاورزی، توسعه خدمات بهداشتی و درمانی، توسعه آموزشی و طرح های آبرسانی را از مهمترین پروژه های اجرا شده در دولت تدبیر و امید در شهرستان درمیان ذکر کرد.
فرماندار درمیان گفت: برقراری سهمیه سوخت برای مرزنشینان از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید بود که امید به زندگی را برای مردم سخت کوش مناطق مرزی و محروم افزایش داد.
وی با بیان اینکه هم اکنون گازرسانی به شهرهای طبس مسینا، گزیک و کارخانه سیمان باقران و ۴۵ روستای شهرستان در دست اجراست افزود: امسال شهرهای طبس مسینا و گزیک، ۱۵ روستا شهرستان و کارخانه سیمان باقران از نعمت گاز بهره ‌مند می شوند.
بشیری زاده اضافه کرد: برای اجرای طرح های گازرسانی شهرستان درمیان به ۴۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و تاکنون ۱۱۲ کیلومتر خط انتقال و ۳۳۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در این شهرستان اجرا و ۶۳ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
وی آبرسانی به شهرهای قهستان و طبس مسینا را از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: آبرسانی به شهر گزیک و آبرسانی به ۳۲ روستای در سه مجتمع «کلاته ملا، فخرود و خونیک چهارتنگ» برای رفع مشکل آب روستائیان در دست انجام است.
به گفته وی کارخانه سیمان باقران یکی از مهم ترین قطب‌های اقتصادی و اشتغالزایی شهرستان است که با راه‌اندازی کامل این طرح شاهد اشتغال بیش از سه هزار نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم خواهیم بود‌.
وی یکی از مهمترین سیاست های دولت را بهره‌گیری از تمام ظرفیت ها در جهت ارائه خدمت شایسته به مردم دانست و گفت: تاکنون مسئولان کشوری سفرهای متعددی به درمیان داشته اند که نتایج و برکات فراوانی برای شهرستان به ارمغان آورده است.