اجرای ۱۷۰ پروژه اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس خراسان جنوبی در دولت یازدهم؛

اجرای ۱۷۰ پروژه اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس خراسان جنوبی در دولت یازدهم؛

محمد رضا بیگی مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان با اعلام این خبر افزود: در این مدت ۹۸ پروژه احداث ، توسعه و تکمیل مدارس با ۳۶۶ کلاس درس و زیر بنای ۳۵ هزار و ۲۶۲ متر مربع و اعتبار ۳۰۸ میلیارد و ۹۱۱ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی، ملی و کمک خیرین اجرا شده است.
وی اجرای تعداد پروژه های تخریب و بازسازی مدارس را در دولت تدبیر و امید، ۱۵ پروژه در استان ذکر کرد و گفت: در این ارتباط ۱۱۵ کلاس درس با زیر بنای ۱۵ هزار و ۲۷۹ متر مربع زیربنا و اعتبار ۱۰۴ میلیارد و ۳۵۱ میلیون ریال بازسازی شد.
وی با اشاره به اینکه در این مدت ۲۴ پروژه با ۱۸۳ کلاس درس و زیر بنای ۱۱ هزار و ۸۷۸ مترمربع زیربنا مقاوم سازی شده است، یادآور شد: برای اجرای این پروژه ها ۴۶ میلیارد و ۸۴۷ میلیون ریال هزینه شده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اظهار کرد: احداث ۳۳ پروژه ساخت خوابگاه، سلف سرویس ، استخر و سالن چند منظوره با زیربنای ۱۳ هزار و ۱۳۳ مترمربع و اعتبار ۹۵ میلیارد و ۵۷۱ مترمربع از دیگر فعالیت های این اداره کل در دولت یازدهم است.
بیگی گفت: همچنین از سال ۹۲ تا ۹۵، تعداد ۴۷۳ پروژه راه اندازی تاسیسات گرمایشی مدارس در سه هزار و ۴۰۳ کلاس درس با زیر بنای ۲۷۶ هزار و ۵۳۵ مترمربع و اعتبار ۱۵۱ میلیارد و ۷۷۷ میلیون ریال در استان اجرا شده است.
در حال حاضر ۱۵۱ هزار و ۹۶۳ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف در ۱۲ منطقه آموزش و پرورش استان مشغول به تحصیل هستند.