اجرای طرح پیشگیرانه در بیش از هزار مدرسه خراسان‌جنوبی

اجرای طرح پیشگیرانه در بیش از هزار مدرسه خراسان‌جنوبی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: در سال تحصیلی جاری ۲۳ طرح پیشگیرانه با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در بیش از ۱۶۴۸ مدرسه استان اجرا می‌شود .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی عباس لامعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: اجرای طرح مدارس عاری از خطر، مهارت های مقابله‌ای، مدرسه مراقب- مدارس اجتماع و اجرای طرح مراقبت از خود، از مهم‌ترین طرح‌ها است.

وی با اشاره به آموزش ۱۲۸۰۰ نفر از اولیا، کارکنان مدارس و دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی در طرح توانمندسازی همزمان والدین، دانش‌آموزان وکارکنان، درسال تحصیلی گذشته، افزود: تا پایان سال تحصیلی جاری ۱۳ پروژه مداخلات آموزشی روانی – اجتماعی دانش‌آموزان با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اجرایی می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره نوجوان سالم و پنجمین جشنواره ابتکارات مدرسه‌ای به صورت شهرستانی و استانی، تصریح کرد: طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان در۶۰ کلاس پایه هشتم شهرستان‌های بیرجند، قاین و فردوس اجرا می‌شود.

لامعی ادامه داد: برپایی نمایشگاه سیار در تمامی مدارس متوسطه اول و دوم استان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های قابل اجرا در هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس استان است.

وی یادآور شد: لازمه گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اجتماعی‌سازی مبارزه با موادمخدر، آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی به نسل جوان و اولیای آن‌ها از طریق اجرای فعالیت‌های متنوع آموزشی و فرهنگی است.