اجرای طرح ارتقای شاخص‌های مناطق کم برخوردار در منطقه مهرشهر بیرجند آغاز شد؛

اجرای طرح ارتقای شاخص‌های مناطق کم برخوردار در منطقه مهرشهر بیرجند آغاز شد؛

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: بیست راهبرد شورای اسلامی و شهرداری برای ارتقای شاخص‌های مناطق کم برخوردار این شهر آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، ابراهیم تقی زاده ظهر دیروز و در جمع مردم مهرشهر بیرجند اظهار داشت: این راهبردها در بخش‌های عمران شهری، خدمات شهری، ایمنی، حمل و نقل، سلامت شهروندی، بهبود کسب و کار، رفاه و آسایش شهروندی و توسعه فضای سبز است.

وی با بیان اینکه بیرجند شهر تجاری، کشاورزی و صنعتی نیست، گفت: توجه به مناطق کم برخوردار شهر اولویت شورا است و اختصاص اعتبار از سر فصل درآمدهای شهرداری به این مناطق در اولویت قرار دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند افزود: تلاش شورای اسلامی شهر بیرجند این است که بهترین خدمات به ساکنان منطقه مهرشهر ارائه شود و حضور شورا و شهرداری در مساجد به درخواست همین شهروندان است.

تقی زاده با بیان اینکه شورای اسلامی و شهرداری در تلاش است تا با تلاش برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت همه شاخص‌های شهری در مهرشهر را ارتقاء دهد، افزود: ارتقای شاخص‌های شهری مناطق کم برخوردار نیازمند مشارکت ساکنان مناطق شهری است.

محمدعلی جاوید افزود: بخشی از ارتقای زیر ساخت‌ها، به مشارکت شهروندان مناطق شهری بر می‌گردد که با پرداخت عوارض قانونی در توسعه همگون شهری مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی انجام شده، آسفالت مناطق کم برخوردار مهرشهر در اولویت قرار گرفته و پس از آسفالت، اجازه آسفالت شکافی به هیچ کس را نخواهیم داد، افزود: به دستگاه‌های خدمات دهنده اعلام شده تا خدمات خود را در منطقه مهرشهر گسترش دهند و شهروندان نیز برای دریافت انشعاب همت کنند تا زیرساخت‌های توسعه آسفالت فراهم شود.

وی با اشاره به املاک فاقد پروانه ساختمانی گفت: با هدف تعیین تکلیف املاک فاقد پروانه ساختمانی واقع در مهرشهر لایحه ای تنظیم و به شورا ارائه خواهد شد و واحدهای مسکونی که سند آن متعلق به دولت است در این طرح قرار نمی‌گیرد.

جاوید توسعه حمل و نقل عمومی در مهرشهر را اولویت بعدی شهرداری دانست و گفت: در همین راستا جانمایی ایستگاه‌های اتوبوس، اختصاص چند دستگاه اتوبوس و مینی بوس در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: برای توسعه فضای سبز و بهره گیری از سامانه‌های نوین آبیاری و ایجاد پارک با مقیاس شهری در شمال بیرجند طرح‌هایی در دست اقدام است.