اجرای بیش از ۱۳ هزار هکتار آبیاری نوین در استان،

اجرای بیش از ۱۳ هزار هکتار آبیاری نوین در استان،

مهندس هاشم ولی پور مطلقدر مراسم تجلیل از بهره برداران نمونه بخش کشاورزی استان افزود: برای رسیدن به یک برنامه ریزی صحیح در حوزه کاداستر فعالیت های بسیار منحصر به فردی در حال انجام است.
به گزارش خبر شرق؛ ولیپور ادامه داد: در نتیجه انجام کاداستر در استان، می توان دستاوردهای محصولات قابل کاشت با سودآوری برای کشاورزان، تسهیلات مورد نیاز در این زمینه و …را در اختیار کشاورزان قرار داد.
وی بیان کرد: در استانی کار می کنیم که اگر از نظر سطح در حوزه بخش کشاورزی رتبه قابل قبولی ندارد اما از نظر دستاوردهایی که به همت کشاورزان محقق شده است رتبه قابل قبولی دارد.
به گزارش ایرنا، ولی پور مطلق به کسب رتبه هشتم جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در سرانه ارزش افزوده بین استان های کشور، اشاره کرد و گفت: با وجود خشکسالی، محدودیت ها و غیربرخورداری استان، تولید کشاورزی اقتصادی بوده است.
وی با بیان اینکه بسیاری از محصولات استان دارای رتبه های ملی و بین المللی هستند، افزود: برخی محصولات کشاورزی ثروت های مردم این منطقه هستند به شرطی که مورد توجه ویژه مسئولان کشوری و استانی قرار بگیرد.
وی عنوان کرد: سیاست گذاری های بخش کشاورزی با سیاست های دولت گره خورده و اکنون با تدبیر بسیار خوبی پیش می رود، چه اکنون آن را احساس کنیم و چه در آینده شاهد نتایج آن باشیم تا این ثروت در استان به صورت بالفعل درآید.
وی یادآور شد: در بخش کشاورزی توفیقات خوبی در کشور حاصل شد و در زمینه گندم به خودکفایی رسیدیم.
وی ادامه داد: همچنین در حوزه زیرساخت های بخش کشاورزی موفقیت های خوبی حاصل شده است، بر اساس آمار رسیده حدود ۱٫۷ (یک و هفت صدم ) برابر کل ادوار گذشته کار زیرساختی انجام یا در حال انجام است.
وی گفت: برای نخستین بار در دولت تدبیر و امید در حوزه باغبانی رشد قابل توجهی اتفاق افتاده است، در استان نیز نمونه های مختلفی از تولیدات اقتصادی در حال انجام است و به زودی به نتیجه خواهد رسید.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یادآور شد: اگر در گذشته هزار و ۲۰۰ تن گندم کشاورزان استان خریداری می شد ، سال گذشته ۲۴ هزار تن یعنی ۲۰ برابر سال های گذشته خریداری شد.
همت کشاورزان خراسان جنوبی با وجود خشکسالی های مداوم و پی در پی بسیار زیاد است بگونه ای که در سال های اخیر با اراده خود برای استان و کشور افتخارآفرینی کردند.