اتصال ١٥ روستاي ديگر خراسان جنوبي به شبكه ملي اطلاعات

اتصال ١٥ روستاي ديگر خراسان جنوبي به شبكه ملي اطلاعات


مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات خراسان جنوبي گفت: با راه اندازي سه سايت جديد در دوشهرستان بيرجند و خوسف، ١٥ روستا به شبكه ملي اطلاعات متصل شدند

.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران مصطفی بهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، در بازدید از سایت همراه روستای حسن آباد شهرستان بیرجند از اتصال این روستا و ۱۴ روستای دیگر استان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
بهی در جریان این بازدید عنوان کرد: در ادامه برنامه اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات، با اتمام مراحل نصب تجهیزات و راه اندازی سه سایت در روستاهای حسن آباد و ماهوسک شهرستان بیرجند و کلاته ملک شهرستان خوسف، ۱۵ روستای دیگر استان با جمعیتی بالغ بر ۱۵۰۰ خانوار، به شبکه ملی اطلاعات متصل و از سرویس اینترنت پرسرعت همراه بهره مند شدند.
وی افزود: این سایت ها از محل اعتبارات توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موسوم به طرح USO، با هدف توسعه شبکه ملی اطلاعات و کاربری های مبتنی بر این شبکه در سطح روستاها، اجرایی شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به ادامه روند اجرای سایت های توسعه شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰ سایت جدید اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات تا مرحله نصب تجهیزات پیش رفته است که بزودی با راه اندازی این سایت ها، حدود ۴۰ روستای دیگر استان به این شبکه متصل و از سرویس اینترنت پرسرعت همراه بهره مند می شوند.
وی تاکید کرد: طبق برنامه ، در تلاشیم اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات تا پایان دولت انجام شود.