ابلاغ شیوه نامه تعدیل سهام شرکت پدیده؛ معاون وزیر کشور خبر داد:

ابلاغ شیوه نامه تعدیل سهام شرکت پدیده؛

بابک دین پرست افزود: شیوه نامه تعدیل سهام شرکت پدیده طی هفته گذشته در ستاد تدبیر استان خراسان رضوی تدوین و برای اجرا به این شرکت ابلاغ شد اما شرکت مزبور در فرایند اجرای آن با مشکلات فنی و اجرایی مواجه شد لذا بازنگری این شیوه نامه در دستور کار ستاد تدبیر قرار گرفت.
وی اظهار کرد: شیوه نامه مزبور دوباره در کمیته اجرایی ستاد تدبیر استان بررسی و ۲ بند آن اصلاح و پس از تایید اعضای ستاد، عصر امروز توسط استاندار خراسان رضوی به عنوان رئیس ستاد تدبیر استان برای اجرا به شرکت پدیده ابلاغ شد.
وی گفت: اجرای شیوه نامه آغاز شده و اعضای هیات مدیره شرکت پدیده قول داده اند ظرف چند روز آینده فرآیند این شیوه نامه را در سیستم نرم افزاری این شرکت اعمال کنند تا وضعیت سهام آن برای مردم قابل رویت باشد.

دین پرست ابراز امیدواری کرد تا آخر هفته جاری یا حداکثر اوایل هفته آینده ضریب تعدیل سهام پدیده اعمال شود تا سهامداران میزان سهام خود را بر روی سامانه شرکت ببینند و اتاق مبادله سهام نیز همزمان با اعمال ضریب تعدیل آغاز به کار کند.
وی افزود: طی این مدت راهکارها و روندهای متعدد برای تعدیل سهام بررسی شد و به نظر می رسد فرآیندی بهتر از این امکان پذیر نبود، زیرا این اقدام دارای ابعاد و جنبه های پیچیده حقوقی، قضایی، اقتصادی، مالی و بسیار زمانبر و دشوار بود اما به بهترین شیوه ممکن تعیین و ابلاغ شد.
معاون وزیر کشور ادامه داد: به عنوان مسئول کارگروه ویژه پیگیری مسائل شرکت پدیده که مسائل آن را در سطح ملی رصد، هماهنگ و فرآیندهای مربوطه را تبیین و برای اجرا به استان ابلاغ می کند، می توانم ادعا کنم که امروز با ابلاغ این شیوه نامه و اجرای آن توسط شرکت، آخرین اقدام اصلی برای رفع مشکلات این پروژه اقتصادی به انجام رسید.
دین پرست اظهار کرد: آخرین ماموریت این کارگروه نیز تعیین تکلیف ارتفاع و تعداد طبقات برج های اقامتی و المان پروژه پدیده است که این مهم نیز با جدیت و زیر نظر وزیر کشور در حال پیگیری است و در تلاش هستیم نظر نهایی وزارت راه و شهرسازی در این زمینه اخذ و ابلاغ گردد.
وی گفت: حسابرسی شرکت مزبور و بدهی مالیاتی، بدهی آن به تامین اجتماعی و اختلاف آن با آب منطقه ای تعیین تکلیف شده، گواهی پایان کار از شهرداری گرفته شده و اختلاف این شرکت با وزارت جهاد کشاورزی نیز در مراجع قضایی حل و فصل گردیده و فقط در زمینه میزان بدهی باید به توافق نهایی برسند.
وی افزود: کنسرسیوم بانکی هم تشکیل شد و امور مربوط به تسهیلات اختصاصی به شرکت پدیده انجام و قسط اول آن نیز اختصاص یافته و تبلیغات این شرکت از صدا و سیما و رسانه ها نیز با شرایط خاص مجاز شده است.
معاون وزیر کشور اظهار کرد: عملیات اجرایی دیگر پروژه های این شرکت نیز طی مراسمی با حضور استاندار خراسان رضوی و سایر مسئولان استانی و کشوری آغاز خواهد شد.