ابلاغ درجه ۲۰۷ دهیاری استان/۸۵ درصد روستاها دهیاری درجه یک و دو هستند!

ابلاغ درجه ۲۰۷ دهیاری استان/۸۵ درصد روستاها دهیاری درجه یک و دو هستند!

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌جنوبی از ابلاغ درجه ۲۰۷ دهیاری خراسان‌جنوبی پس از بررسي درخواست استانداري در زمينه درجه‌بندي تعدادي از دهياري‌ها از سوی رئيس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، عالیه خواجویبا اعلام این خبر افزود:در شصت و پنجمين جلسه‌ کمیسیون ملی تعیین درجه‌ دهیاری‌ها‌ که در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تشكيل شد، مدارک مربوط به تعیین و ارتقاي درجه‌ دهیاری‌های خراسان‌جنوبي بررسی و مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این جلسه ۲۰۷ دهیاری، واجد شرایط شناخته شد که بر اين اساس درجه مربوط به ۱۵۲ دهیاری تعیین و درجه مربوط به ۵۵ دهیاری ارتقا یافت.

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌جنوبی بیان کرد: خراسان‌جنوبي داراي ۸۸۲ دهياري داراي مجوز است كه تعدادي از آن‌ها در سال‌هاي ۸۸و ۹۱ درجه‌بندي شدند و پس از ابلاغ درجه دهياري‌هاي اين استان در سال جاري، ۸۱۷ دهياري كه حدود ۹۳ درصد از دهياري‌هاي استان را شامل مي‌شوند، تعيين درجه شدند.

خواجوی اظهار کرد: همچنين دفتر امور روستایی و شوراها تمامي روستاهاي واجد شرايط براي ارتقا درجه را نيز احصاء کرده كه پس از بررسي و تأييد نهايي در كميسيون ملی مربوطه به استان و واحدهای تابعه ابلاغ شد.

وی یادآور شد: ۸۵٫۵ درصد از دهياري‌هاي استان داراي درجات يك و دو، ۱۱٫۵درصد داراي درجات سه و چهار و سه درصد نيز درجه پنج و شش دارند.