آیا قانون به کارگیری سلاح توسط ماموران نیاز به اصلاح دارد؟

آیا قانون به کارگیری سلاح توسط ماموران نیاز به اصلاح دارد؟

بعداز حوادث شب‌های پایانی هفته گذشته در استان‌های گلستان و فارس که به شهادت یکی از ماموران انتظامی کل کشور منجر شد، نخستین واکنش مسئولان به این حوادث درخواست برای اصلاح قانون به کار گیری سلاح توسط ماموران بوده است.

به گزارش خبرگزاری اخبار شرق ایران به نقل از صداوسیما ، بعداز حوادث شب های پایانی هفته گذشته در استان های گلستان و فارس که به شهادت یکی از ماموران انتظامی کل کشور منجر شد، اولین واکنش مسئولان به این حوادث درخواست برای اصلاح قانون بکار گیری سلاح توسط ماموران بوده است.

سردار حسین اشتری فرمانده انتظامی کشور گفت: نظر خود را درباره اصلاح این قانون مدتهاست به مجلس شورای اسلامی ارسال کردیم و امیدوارم به زودی تصویب شود.
رئیس جمهور هم روز شنبه گفت: از مسئولان قضایی و مجلس درخواست می کنم زمینه اصلاح این قانون را آماده کنند.
آقای قالیباف رئیس مجلس هم گفت که مجلس برای کمک به ماموران انتظامی امادگی کامل دارد اصلاحات مورد نظر ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی را خارج از نوبت رسیدگی و تصویب کند.
امروز حجت الاسلام و المسلمین اژه ای رئیس قوه قضائیه هم در جلسه شورای مسئولان قوه قضاییه گفت: قانون فعلی هم ظرفیت های خوبی دارد که اگر مسئولان نیروهای مسلح و نیروی انتظامی ا ز آن بهره ببرند می تواند مشکلات را حل کند.
وی افزود: بر اساس ماده ۳ این قانون ماموران در صورتی که با سلاح سرد یا گرم مورد حمله قرار گیرند یا مشاهده کنند جان مردم در خطر است، می توانند شلیک کنند.
رئیس دستگاه قضا افزود: نکته مهم این است که دو شرط بند ده ماده ۳ این قانون می گوید مامور چاره‌ای جز بکارگیری سلاح‌ نداشته باشد و مراتب شلیک یعنی ‌ تیر هوائی / تیراندازی کمر به پائین و در انتها تیراندازی کمر به بالا ‌را رعایت کند.