آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان سربیشه بالا رفت!

آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان سربیشه بالا رفت!

کرونا یک بیماری جهانگیر و معضل جهانی است؛ اما سیاست‌ها و عملکرد کشورهای مختلف در مقابل این ویروس کشنده، متفاوت بوده و اقدامات درست و بهنگام (یا نادرست و دیرهنگام) حکومت‌ها، نقش اساسی در مهار (یا گسترش) این بیماری داشته است.

در علم سیاست‌گذاری، برای انتخاب یک سیاست مفید و مؤثر در مواجهه با یک معضل، پیش‌نیاز اصلی داشتن اطلاعات درست از آن معضل است تا در مرحله بعد، راه‌حل‌‌های مختلف ارزیابی، انتخاب و اجرا شود. از این رو شفافیت و ارائه اطلاعات درست از مشکل پیش رو، مهم‌ترین پیش‌نیاز حل مشکل است.

متاسفانه در ابتدای پیدایش این ویروس مهلک چینی مسئولین کشور اثرات مخرب آنرا جدی نگرفتند و پس آز آن برخوردهای چند گانه ای با آن داشتند و برای کنترل و درمان آن نسخه ها پیچیدند ولی هیچکدام از این نسخه ها مثمر واقع نشدکه براثر آن تعدادکثیری از هموطنان ما جان خودشان را از دست دادند کسب و کارها تعطیل شد و میلیاردها تومان به مردم وبیت المال خسارت وارد شد تا اینکه وزارت بهداشت از مردم خواست این ویروس را جدی بگیرند و همراه با وزارت بهداشت همه دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند تا از بروز فاجعه انسانی جلوگیری شود.

روز جمعه خبری از سوی شبکه بهداشت و درمان سربیشه مبنی بر گندزدایی مکان و گرفتن تست از اعضای حوزه ی علمیه در سربیشه منتشر شد که طبق گفته ی ساکنین این شهر بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در این حوزه بوده ، اما بعد از گذشت ساعتی این خبر حذف شد .

علت حذف این خبر چیست؟


آقایان مدیر ، عدم اطلاع‌رسانی درست و صادقانه در خصوص کرونا خدمت به خلق به حساب نمی‌آید ، بلکه خیانت به جان و سلامتی مردم است.
با پنهان کردن آمار مبتلایان و علت ها باعث ساده انگاری این بیماری نشوید و وضعیت را خلاف واقع نشان ندهید

متاسفانه در چند روز اخیر شاهد آمار بالای مبتلایان به کرونا در سربیشه هستیم.

با وجود محدودیت ها و همکاری مثبت مردم در این زمینه چرا در سربیشه ناگهان آمار مبتلایان بالا رفته است؟

انتظار می رود حال که مردم حسن نیت خویش را درهمکاری با مسئولین نشان داده اند آنها هم بدرستی وظایف خویش را انجام دهند وبا خاطیان واشخاصی که پروتکل ها را رعایت نمیکنند بدون اغماض برخورد نمایند.

خواهان رسیدگی فوری و پاسخگویی از سمت مسئولین استانی و شهرستانی در این خصوص هستیم.