آماده باش مدیریت بحران خراسان جنوبی با توجه به احتمال بارش رگباری؛

آماده باش مدیریت بحران خراسان جنوبی با توجه به احتمال بارش رگباری؛

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی و احتمال بارش های رگباری در روزهای آینده، نیروهای این مجموعه در یکشنبه و دوشنبه هفته جاری به صورت آماده باش کامل خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، سید ابوالحسن میر جلیلی با اعلام این خبر افزود: با توجه به خشکسالی های مکرر در خراسان جنوبی و از بین رفتن پوشش گیاهی و از طرفی نفوذ ناپذیری زمین با اندک بارندگی روان آب و سیلاب هایی را شاهد هستیم که خسارت هایی را هم به دنبال داشته است.
وی بیان کرد: بارش های رگباری متداول هر سال در استان و ایجاد روان آب ها می طلبد اقدامات پیشگیری و مدیریت بحران در بهترین فرصت انجام شود و بر همین اساس از تمامی سیل آبها، جاده ها، پل و دیوارهای حفاظتی بازدید شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی از مردم استان و مسافران خواست ضمن توجه به هشدارهای هواشناسی در مسیر رودخانه و سیلاب ها قرار نگیرند.
وی از مسافران جاده ای هم درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه سیلاب در سطح جاده ها اندکی تحمل کنند تا از شدت سیلاب کاسته شود و از جان خود و خانواده محافظت کنند.
ناپایداری جوی به صورت وزش باد، افزایش ابر و بارش باران از اواخر هفته گذشته در استان خراسان جنوبی آغاز شد که در اغلب مناطق بارش ها رگباری بوده است.
بنابر اعلام گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی با توجه به نفوذ امواج ناپایدار و مرطوب به جو استان و تقویت شدت ناپایداری ها طی هفته جاری به تناوب وقوع بارش های رگباری همراه با رعد و برق و گاهی وزش تندباد در استان روی خواهد داد.