آغاز طرح واکسیناسیون تب برفکی در شهرستان خوسف سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان خوسف:

آغاز طرح واکسیناسیون تب برفکی در شهرستان خوسف

به گزارش خبر شرق ، رضا محمودی سرپرست شبکه دامپزشکی خوسف در گفتگو با خبرنگار پانا از بیرجند، گفت: بیماری تب برفکی، یک بیماری مسری در بین دام‌ها است که باعث تلفات و خسارت اقتصادی بالا می‌شود. به منظور پیشگیری از شیوع این بیماری در صنعت دامپروری و حفظ منابع دامی شهرستان هرسال واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دامی انجام می گیرد.

دکتر محمودی گفت پیش بینی می شود این طرح در بازه زمانی ۳۰ روز کاری به انجام برسد. وی ضمن تشکر از اکیپ واکسیناسیون شهرستان که درگرمای شدید این فصل از سال و با وجود روزه دار بودن در راستای پیشگیری از بیماری های مسری دامی تلاش می کنند از دامداران و بهره برداران خواست کمال همکاری را با اکیپ مبارزه این شبکه داشته باشند.
وی در پایان از تب برفکی به عنوان بیماری ویروسی واگیر در دام یاد کرد و افزود: عملیات واکسیناسیون کاملا رایگان انجام می شود و اظهار کرد: بی توجهی به این بیماری موجب لاغری و در نتیجه کاهش تولید می شود که تلفات بسیاری را به دنبال دارد.
وی واکسیناسیون، رعایت نکات بهداشتی، کاهش تردد وسایل و افراد غیرمربوطه در دامداری و دقت در انجام عملیات ضدعفونی را از مهم ترین راهکارها برای مقابله با تب برفکی دانست.