آغاز ثبت نام متقاضیان تسهیلات رونق تولید خراسان جنوبی در سامانه بهین یاب؛

آغاز ثبت نام متقاضیان تسهیلات رونق تولید خراسان جنوبی در سامانه بهین یاب؛

رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی ضمن اعلام این خبر افزود : واحدهای تولیدی متقاضی تسهیلات رونق تولید با مراجعه به آدرس اینترنتی behinyab.ir برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کنند.

داود شهرکی گفت:همزمان با آغاز ثبت نام سامانه بهین یاب در سراسر کشور ، تولیدکنندگان استان خراسان جنوبی نیز برای دریافت تسهیلات سرمایه درگردش و ثابت می توانند از امروز با مراجعه به سامانه بهین یاب نسبت به ثبت نام و تکمیل مدارک اقدام کنند.

شهرکی افزود متقاضیان تسهیلات رونق تولید می توانند با مراجعه به سامانه بهین یاب بخش تامین مالی واحد ها و تکمیل مراحل ثبت نام نسبت به تامین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت مورد نیاز واحد خود اقدام نمایند .

وی افزود:بمنظور استفاده بهینه ازمنابع موجود در راستای تأمین نقدینگی مورد نیاز بنگاههای تولیدی کوچک و متوسطی که از بازار محصول مناسبی برخوردار بوده اما به دلیل تنگناهای مالی و نداشتن سرمایه در گردش، تولید آنها متوقف شده و یا با ظرفیت پایین فعالیت می کنند مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

وی افزود همچنین طرح های تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد که دچار مشکلات مالی هستند نیز می توانند از مزایای این طرح برخوردار شوند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت ظرفیت سازی و استفاده از همه بخش ها برای فعال سازی در عرصه تولید و نیز تاکید وزارتخانه مقرر شده علاوه بر واحدهای صنعتی، فعالان بخش معدن هم می‌توانند برای تأمین سرمایه در گردش و نقدینگی خود در سامانه بهین ‌یاب ثبت‌نام و از این تسهیلات استفاده کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات رونق تولید از امروز می توانند برای ثبت ‌نام به آدرس اینترنتی «behinyab.ir» مراجعه کنند.

وی بیان کرد: ثبت ‌نام متقاضیان تسهیلات بر اساس آیین ‌نامه ابلاغی از سوی وزارت صنعت، معدن و بانک مرکزی انجام می‌شود.

شهرکی ضمن اعلام اینکه این سامانه به منظور تسریع و تسهیل در ارائه تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط قابل بهره برداری است ادامه داد : واحدهای تولیدی که دارای پروانه بهره برداری بوده و اطلاعات واحد تولیدی خود را در طرح بروزرسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت نموده می توانند به منظور دریافت تسهیلات از طریق بخش سرمایه در گردش اقدام نمایند.

گفتنی است با اجرای این طرح در سال گذشته به ۳۰۲ واحد تولیدی  صنعتی وکشاورزی خراسان جنوبی بالغ بر ۱۷۲میلیارد تومان پرداخت شد.

همچنین علاوه بر تسهیلات یاد شده ، در سال ۹۵ بالغ بر ۵۵میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به  ۱۷۵ واحد تولیدی از محل پرداخت مستقیم بانکها به واحد تولیدی استان پرداخت شد .