آغاز ثبت‌نام سرباز معلم در استان خراسان جنوبی؛

آغاز ثبت‌نام سرباز معلم در استان خراسان جنوبی؛

به گزارش خبر شرق  به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی؛ عباس لامعی اظهار داشت: ثبت‌نام متقاضیان از تاریخ ۲۱ اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز و تا ۲۸ اردیبهشت‌ماه جاری صرفاً جهت تدریس در رشته‌های مورد نیاز مناطق محروم و نیمه برخوردار انجام می‌پذیرد.

وی، با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نسبت به  ثبت‌نام اولیه اقدام نمایند، تصریح کرد: ثبت‌نام برای فارغ‌التحصیلان دارای مدرک تحصیلی  لیسانس و فوق لیسانس صورت می پذیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به غیر قابل قبول بودن مدارک تحصیلی معادل، بیان داشت: اصل برگه سبز اعزام صرفاً از اول تیرماه و اول شهریور ماه سال جاری بدون غیبت ممهور به مهر واکسیناسیون در زمان ثبت‌نام الزامی است.

وی اضافه کرد:  اگر مشمول قبلاً درخواست معافیت پزشکی و یا تحصیلی کرده باشد سازمان وظیفه عمومی اعزام وی را لغو نموده و لذا از لیست سرباز معلم کنار گذاشته می شود . لازم است این افراد در مهلت ثبت‌نام نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام نمایند.

لامعی با بیان اینکه امریه آموزش و پرورش شامل کسرخدمت نخواهد شد و مدت خدمت دو سال کامل می‌باشد، ابراز داشت: همچنین پس از پذیرش امکان ترخیص جهت ادامه تحصیل وجود ندارد و درخصوص موارد ذکر شده تعهد محضری گرفته می شود.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با تأکید بر این موضوع که ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت غیرمجاز می‌باشد و انجام خدمت ضرورت هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی‌کند، ادامه داد:  ثبت‌نام به معنای پذیرفته شدن نیست و پذیرش نهایی بعد از انجام مصاحبه، گزینش و کسب امتیاز لازم مشخص شده و اعلام نتیجه نهایی از طریق سامانه مذکور قابل مشاهده خواهد بود.

وی با اشاره به اعزام پذیرفته شدگان به مراکز آموزشی نظامی در اول تیرماه سال جاری، خاطرنشان کرد: مهلت ثبت‌نام به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. لذا پیشنهاد می‌شود داوطلبان متقاضی در اسرع وقت نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده و ثبت اطلاعات خود را به روزهای آخر موکول ننمایند .