آشنایی با دانشگاه پیام نور و شرایط تحصیل در آن

آشنایی با دانشگاه پیام نور و شرایط تحصیل در آن

معاون دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی گفت: دانشگاه پیام نور شرایطی دارد که افراد قبل از ورود به آن، باید با این شرایط آشنا شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنامنطقه خراسان جنوبی محمدمهدی نصرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دارای مدرک معتبر است.

وی افزود: دانشگاه پیام نور در جهان به دلیل آن که دارای یک ساختار استاندارد از لحاظ سیستم آموزشی است، اعتبار بالایی دارد و برای ادامه تحصیل در خارج از کشور نیز مدرک این دانشگاه مورد تأیید بسیاری از دانشگاه‌ها است.

معاون دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی اظهار کرد: براساس اعلام و رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که اواخر سال ۹۳ اعلام شد، دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است.

نصرآبادی بیان کرد: همچنین بر اساس رتبه بندی اعلام شده در اواخر سال ۹۳ توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه پیام نور با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه‌های صنعتی شریف و علوم پزشکی تهران کسب کرد.

دانشگاه پیام نور، دانشگاه صرفاً غیرحضوری نیست 

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور، دانشگاه نیمه حضوری یا غیرحضوری نیست، تصریح کرد: در سال‌های اخیر دانشگاه پیام نور به سمت کلاس‌های بیشتر و مجازی شدن کلاس‌ها حرکت کرده است.

معاون دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی با بیان اینکه حضور در کلاس پیام نور اختیاری، اجباری است، افزود: دلیل این موضوع نیز این است که حضور در کلاس‌های تئوری، اختیاری است اما اجباری بودن آن، برای دروس عملی و آزمایشگاه است و حضور در کلاس این واحدها اجباری است.

نصرآبادی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور خوابگاه ندارد، اظهار کرد: پذیرش در دانشگاه پیام نور به صورت بومی است و این امر، مهم‌ترین دلیل نداشتن خوابگاه است.

وی ادامه داد: براساس اعلام سازمان سنجش، ۷۰ درصد پذیرش در این دانشگاه، از متقاضیان همان شهرستان و ۳۰ درصد از متقاضیان شهرستان‌های اطراف است.

معاون دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تحصیل در دانشگاه پیام نور، کتاب محور است، یادآور شد: اگر چه در حال حاضر آزمون بسیاری از دروس دانشگاه پیام نور به صورت تستی برگزار می‌شود اما آزمون پایانی بعضی از دروس به صورت تمام تشریحی یا ترکیبی از تستی و تشریحی برگزار می‌شوند.